Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Postautor: ala1006 » 7 marca 2021, 19:43

Zacznę od tego, że swoje maluchy przygarnęłam dokładnie 1.02. i były wtedy w wieku około miesiąca. Z tego co wyczytałam nie powinno się podawać świnkom "sałatek" tzn. wielu warzyw w jednym posiłku, co wcześniej robiłam (i w zasadzie zastanawiam się dlaczego?) oraz że powinnam oddzielać ogórka od innych warzyw że względu na rozkład witaminy C (i to jak najbardziej pojmuje :D ). Wywnioskowałam z moich poszukiwań, że moje świnki dostają za dużo warzyw i dzięki zmniejszeniu porcji zaczęły jeść karmę. Jednak w miseczce z warzywami zawsze zostają jakieś resztki i tu chciałabym dopytać się czy to może wynikać z wybredności moich prosiąt czy może coś tu jest nie tak? Jedyne warzywa, które są w stanie schrupać od razu to ogórek i świeża zielenina typu natka pietruszki. Marchewkę, paprykę czy przykładowo pomidora pogryzą i ewentualnie dojedzą po kilku godzinach. Myślałam, że może nie podaje im jedzonka, które im akurat smakuje, ale skoro nie trafiłam na inne warzywo niż ogórek, które wciągną od razu to może popełniam inny błąd? I przy okazji zapytam też o owoce jakie chętnie jedzą Wasze świnki, ponieważ moje pogardziły do tej pory jabłkami, bananami, gruszkami i kawałkiem winogrona.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Postautor: MajaiRosie » 8 marca 2021, 8:51

U mnie nie zdarzyło się jeszcze, żeby świnie coś zostawiały, jedynie wtedy, gdy faktycznie podawałam zbyt duże kawałki.
Jabłka nie są niezbędne w diecie, podaję tylko jabłka i arbuza :)


ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Re: Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Postautor: ala1006 » 8 marca 2021, 9:02

Czyli wychodzi na to, że wciąż mają pełne tyłki, dziękuję za odpowiedź :D A co do owoców, powinnam dalej próbować podawać im coś innego czy nie ma w tym nic dziwnego, że moje świnki mogą nie lubić owoców?


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Postautor: MajaiRosie » 8 marca 2021, 9:39

Jeśli to świnki z jakiegoś niepewnego źródła, pseudohodowli to nie ma w tym nic dziwnego :)


ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Re: Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Postautor: ala1006 » 8 marca 2021, 10:00

Czytałam bardzo dużo przed zakupem świnek, ale widzę, że jeszcze sporo przede mną, dlaczego świnki z pseudohodowli mogą nie lubić? Moje papierów nie mają, więc są z pseudohodowli


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Odpowiednia ilość warzyw w diecie małej świnki

Postautor: MajaiRosie » 8 marca 2021, 11:49

Ponieważ nie dostawały tych warzyw jak były młode, świnki które nie znają smaków są później bardzo wybredne. Dobrze działa na zachęcenie ich do próbowania nowego jedzonka większe stado, ale oczywiście nie każdy ma warunki na więcej niż 2 świnie ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas