Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak samemu przygotować karmę ratunkowa dla świnki? Jedzonko do podania w strzykawce?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Monnow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 października 2019, 18:06
Kontaktowanie:

Jak samemu przygotować karmę ratunkowa dla świnki? Jedzonko do podania w strzykawce?

Postautor: Monnow » 28 marca 2021, 14:36

Witajcie,

Mam świnkę która jest po zabiegu odnerwienia trzonowca (aby został usunięty w momencie kiedy zacznie się ruszać) i usunięcia gałki ocznej. Mam duży problem ze świnka bo przez ten ząb trzonowy nie chce mi nic jeść. Na korektę jest jeszcze za wcześnie.
Czy ktoś z was ma może jakie porady na jedzonko dla świnki które mogę podać przez strzykawkę? Na codzien karmię ja karma ratunkowa ale kończy mi się i czekam na dostawę nowej. Boje się że zabraknie do tego momentu. Ścieralam ogórka, jabłko na tarce, mielilam natkę pietruszki i podawałam bezpośrednio do pyszczka i nie chce jeść. Jedynie udaje się strzykawka dokarmiać ale tu wchodzi w grę tylko ta karma ratunkowa, bo wszystko inne co próbkę to nie da rady strzykawka bo się zapycha. Czy ma ktoś z was jakiś pomysł co mogłabym swiniaczkowi przygotować i mogłabym go karmic przez strzykawkę? Temat bardzo pilny:( bardzo proszę o pomoc, bo ja już niewiem co mu przygotować oprócz tej karmy:( a jak nowa nie zdąży dojść to niewiem co zrobię:(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Jak samemu przygotować karmę ratunkowa dla świnki? Jedzonko do podania w strzykawce?

Postautor: MajaiRosie » 29 marca 2021, 10:01

Jak zabraknie karmy ratunkowej, to zmiel zwykłą karmę (pewnie podajesz VL CC), można dodać ziół, startej marchewki i odrobinę wody. Taką równo zmieloną papkę nabierz do strzykawki insulinowej bez igły, przytrzymaj świnkę na kolanach i podaj bezpośrednio do pyszczka.
Karmę ratunkową należy podawać ok. 5-10ml co 3 godziny przez całą dobę, również w nocy.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas