Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trawa a nawożenie

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Agnik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2021, 21:08
Świnki morskie: Lili i Kira
Kontaktowanie:

Trawa a nawożenie

Postautor: Agnik » 21 kwietnia 2021, 21:36

Witam, mam nadzieję, że post zamieszczam w prawidłowym dziale :blush:
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś nawoził trawnik, a następnie wystawiał na niego świnki? Otóż od 2 lat mam świnki. Zawsze w okresie wiosennym gdy było już ciepło, aż do jesieni moje prosiaczki wystawiałam na dwór do wybiegu na trawie. Od kiedy je mam nie robiłam nic z trawnikiem poza jego koszeniem. Niestety trawnik jest pełen chwastów i w większości zaatakowany przez mech. Chciałabym z nim coś zrobić, ale obawiam się że po jakimkolwiek nawożeniu czy to preparatem na mech, czy zwyczajnie nawozem, nie będę mogła dać świnek na dwór. Maja one swoją specjalna klatkę w której jest wszystko co im na ten czas niezbędne, i naprawdę uwielbiają wylegiwać się na dworze. No ale, teraz nie wiem co robić. Ratować trawnik ( nie jest to duży ogród) czy nie. Jak tak dalej pójdzie to ani trawy nie będzie tylko sam mech i zielsko. Wiec świnki za bardzo się nie ucieszą, że trawy nie maja jak skubać. Czy ktoś miał podobna sytuacje? Jak sobie radzicie z tym? Czy jest jakiś okres po którym świnki mogą po nawożeniu wychodzić na trawę, czy nie?
Proszę o rady bo pogoda zaczyna być odpowiednia do działania z trawą, ale z obawy o zwierzaki boje się cokolwiek robić.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Trawa a nawożenie

Postautor: MajaiRosie » 21 kwietnia 2021, 22:25

Naturalny nawóz nie zaszkodzi, natomiast wszelkie chemikalia mogą być śmiertelne :( Najlepiej poczekać cały sezon od nawożenia



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas