Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowa karma Versele Laga zamiast Vitapol - świnki nie chcą jeść

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Nowa karma Versele Laga zamiast Vitapol - świnki nie chcą jeść

Postautor: cavcavn » 28 kwietnia 2021, 8:12

Zawsze karmiłam swoje świnki karmą z Vitapolu, przeczytałam, że to podobno taki wielki syf i nie powinno się jej podawać prosiaczkom. Kupiłam im nową karmę z granulatu Versele laga, jednak problem jest w tym, że nie zabardzo chcą ją jeść :/ Próbowałam im mieszać, ale prosiaczki i tak wyjadają sobie te najlepsze rzeczy, a granulat zostawiają. Nie wiem czy powinnam je dalej karmić vitapolem? Czy może kupić im Versele laga nature skoro są przyzwyczajone do zmieszanej karmy, a nie samej z granulatu?

Proszę o pomoc!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma

Postautor: MajaiRosie » 28 kwietnia 2021, 9:30

Nie, zmień karmę od razu, nie trzeba zmieniać powoli jak psom czy kotom. Granulat jest lepszy. Jak zgłodnieją to zjedzą ;)


Shiane
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwietnia 2021, 14:47
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma Versele Laga zamiast Vitapol - świnki nie chcą jeść

Postautor: Shiane » 28 kwietnia 2021, 16:48

Szczerze mówiąc moim zdaniem versele laga nature jest dobrym wyborem, aczkolwiek nie gwarantuję, że świnki zechcą jeść. Jest chyba nieco droższa od zwykłego granulatu, ale możesz kupić i zmieszać oba. Jeśli byłoby bardzo źle, to może spróbuj zmiksować granulat i nieco zachęcić je do jedzenia? Sama nie wiem, bo raczej powinno się tak robić tylko w przypadku niejedzących w ogóle świnek, ale chyba możesz spróbować.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma Versele Laga zamiast Vitapol - świnki nie chcą jeść

Postautor: MixQQ » 29 kwietnia 2021, 18:44

Vitapol jest dziwny, kiedyś zauważyłem w nim jakieś ziarenka chyba zboża? A tego im nie wolno podawać także od razu to wywaliłem. Ja od siebie polecam cavia nature original ale są tutaj też fani cavia complete (mojej nie pasuje) także kombinuj, Beaphar Care+ też jest moim zdaniem rewelacyjna, szybko znikała z miseczki, ale bardzo droga jak za tak małą ilość

Jako dodatek polecam również ziółka - TIVO Specjał świnki morskiej, na forum ktoś mówił, że z tej firmy są świetne, więc wziąłem całą mieszankę i nie żaluję, herbal pets idą w odstawkę :)


Awatar użytkownika
Kasia Deli Nature
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2021, 6:35
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma Versele Laga zamiast Vitapol - świnki nie chcą jeść

Postautor: Kasia Deli Nature » 23 października 2021, 7:55

Dzień dobry,
jestem przedstawicielem handlowym Deli Nature. Uczę się świnek (3 miesiące ) , ponieważ sprzedaje karmy właśnie dla nich i nie tylko. Rozmawiałam z weterynarzami, hodowcami (kupują u mnie karmę) . Z tego co wywnioskowałam ... jest ok. Cena tym bardziej . Nasze karmy mają bardzo dużo vit C ...więcej niż inne firmy (największa konkurencja) . Ziarna to przeważnie rozgnieciona kukurydza, pszenica...nie wskazana ale jest jej minimum i do tego dmuchana ...czyli ok. Chętnie się douczę ;) na priv. Pozdrawiam i z góry dziękuję.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas