Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Karma Junior dla dorosłej świnki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Chrupciaks
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 września 2021, 18:11
Świnki morskie: Teo i Louis
Kontaktowanie:

Karma Junior dla dorosłej świnki

Postautor: Chrupciaks » 22 listopada 2022, 21:02

Hej hej,
Ostatnio dostałam w gratisie próbkę karmy dla Junior'ów z firmy Alegia stąd moje pytanie. Czy mogę ją podać świnkom bez obawy że coś im się stanie? Oczywiście byłby to tylko dodatek do naszej stałej karmy a nie tylko ta z Alegi w miseczce. Otworzyłam tę próbkę i nie jest ona tylko w formie granulatu, są w niej jakieś zioła i coś jakby zmiażdżone nasiona kukurydzy, na dole dam dokładny skład.
Wiem że dla kogoś to pytanie może być zwyczajnie głupie ale poprostu nie chcę aby prosiaki miały jakieś niedobory witamin czy coś podobnego :P

Skład: susz z zielonek (luceryna granulowana i suszona, ziele owsa), warzywa suszone (m.in: marchew, burak, groszek, pasterniak, pietruszka, cukinia i topinambur), zioła i kwiaty suszone (nagietek, hibiskus, bławatek, rumianek, pokrzywa), nasiona (siemię lniane, ostropest), siemię lniane granulowane, płatki kukurydzy, owoce: żurawina, jabłko, owoc dzikiej róży.


Awatar użytkownika

Piteraszek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 października 2022, 21:22
Świnki morskie: Puszek
Szybki
Koza
Kontaktowanie:

Re: Karma Junior dla dorosłej świnki

Postautor: Piteraszek » 26 listopada 2022, 22:04

Skład wydaje się w porządku więc nie powinnaś sia obawiać dodawania tej gratisowej karmy do tej którą stale stosujesz. Tylko pamiętaj, że nowe karmy (takie których wieprzki wcześniej nie jadły) należy wprowadzać stopniowo. Zaserwowanie czegoś czego wcześniej nie jadły zamiast dotychczasowej diety mogłoby faktycznie zaszkodzić.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas