Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Suszenie trawy na zimę

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
J3DRULA
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2022, 6:51
Świnki morskie: Fredi i Didi
Kontaktowanie:

Suszenie trawy na zimę

Postautor: J3DRULA » 19 sierpnia 2023, 22:21

Cześć. Moje małe panny uwielbiają trawę. W okolicy zamieszkania jest jest mnóstwo i zastanawiam się czy jest możliwość zrywania i suszenia na zimę. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Czy można teraz zerwać trawę i za parę miesięcy ją dać do jedzenia świnką. Jak są suszyć, jak przechowywać i na ci zwracać uwagę?


Awatar użytkownika

werronka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 września 2023, 12:40
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Suszenie trawy na zimę

Postautor: werronka » 8 września 2023, 12:52

Cześć! To świetny pomysł, żeby dostarczyć Twoim świnkom świeżą trawę przez cały rok. Możliwe jest zrywanie i suszenie trawy na zimę. Oto kilka wskazówek:

Zrywanie: Wybieraj trawę z miejsc, które nie były chemizowane lub zanieczyszczone. Upewnij się, że nie ma w niej szkodliwych roślin lub substancji, które mogłyby zaszkodzić Twoim świnkom.

Suszenie: Najlepiej suszyć trawę naturalnie, w miejscu, gdzie nie pada deszcz i nie ma wilgoci. Możesz ją rozłożyć w cieniu na papierze lub matce, aby zapobiec pleśnieniu.

Przechowywanie: Po wysuszeniu, trawę warto przechowywać w suchym, szczelnym pojemniku lub woreczku zamykanym na suwak. To pomoże zachować jej świeżość i wartości odżywcze.

Regularna kontrola: Sprawdzaj regularnie, czy trawa nie zawiera jakichś zanieczyszczeń ani pleśni. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, lepiej tego nie podawać.

Dawkowanie: Pamiętaj, że trawa to uzupełnienie diety, nie powinna stanowić głównego posiłku. Urozmaicaj dietę swoich świneczek różnymi warzywami, owocami i specjalistycznymi karmami.

Pamiętaj, że każdy organizm może inaczej reagować na różne rodzaje trawy, więc obserwuj swoje świneczki i dostosowuj ilości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Powodzenia z zimowym zapasem trawy!


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Suszenie trawy na zimę

Postautor: MajaiRosie » 14 września 2023, 13:14

Nie ma to jak wklejać pod postami teksty z Chat-u GPT...

Trawę zbieraj tylko jasną, młodą, ta ciemno zielona zbiera metale cięzkie z gleby. Już trochę późna pora na suszenie, ale jak masz młodą trawę gdzieś, to można próbować. Ja suszyłam na dużych płachtach, co kilka dni mieszając, żeby suszyła się równomiernie. Jednak zajmuje to tylko miejsca żeby przypadkiem nie spleśniała, że szkoda zachodu :D


Pelcia
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 2023, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Suszenie trawy na zimę

Postautor: Pelcia » 14 października 2023, 21:38

Suszyć i potem przechowywać w otwartym pudełku. Nie w worku foloiwym


Awatar użytkownika
leonekid
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 grudnia 2023, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Suszenie trawy na zimę

Postautor: leonekid » 12 grudnia 2023, 11:13

Też tak robię i moja świnka zajada się, że tylko uszy jej się trzęsą :p ogólnie widać, że jest zadowolona



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

  • Dołącz do nas