Strona 1 z 2
Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 19:05
autor: fazik77
Witam wszystkich!Mam mały problem jeśli mogę to tak nazwać ze swoja świnką.A mianowicie nie chce za cholerę zjeść marchewki,pietruszki,selera,buraków,jabłka,rzodkiewki,kolb też nie rusza!Jedyne co je to sałata,ogórek oraz sianko!!Powiem szczerze że irytuje mnie to troszkę bo nie wiem co myśleć!Miałem już kiedyś inne świnki morskie ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem!Jedna koleżanka dała mi rade, żebym przeprowadził jedno dniową dietę (głodóweczkę smiley)!stwierdzając że świnka może być przejedzona!To też tak zrobiłem przez około 12godzin miała tylko sianko i mleko,dopiero rano dałem jej warzywa i co???BEZ ZMIAN!!!! Czy to normalne i czy jest szansa że świnka zacznie jeść to co inne świnki?smiley
Re: Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 19:09
autor: Karena
Po pierwsze - witaj!
Po drugie - nie dawaj śwince mleka!!!
Co do wybrzydzania, odradzałabym stosowanie głodówki. Może lepiej zostawić śwince po kawałku marchwi, jabłka itd. siano (musi mieć non stop w klatce), ziarno i wodę i wtedy świnka chcąc nie chcąc może przekona się do innych warzyw.
Ogórek i sałata nie są za dobre, zwłaszcza teraz w zimie, to sam nawóz i może powodować poważne choroby przewodu pokarmowego.
Re: Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 19:52
autor: fazik77
Ale ona cały czas ma po kawałeczku marchwi,pietruszki,buraczka i nieraz coś skubnie,ale bardzo skromnie.Zato nać pietruszki wciąga natychmiast to samo z sałatą :zalamany:
Re: Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 20:24
autor: kasik
A zierenka je normalnie, bo nic nie napisałeś na ten temat?
Karena ma rację - świnkom NIE WOLNO przeprowadzać głodówek, ze wzgldu tego, że mają delikatny przewód pokarmowy, który musi cały czas pracować - inaczej będzie źle.
Jeśli Twoja świnka nie je ziaren - mogą to być zęby trzonowe (mam przewrażliwienie na tym punkcie) - idź do weterynarza, niech sprawdzi śwince tylnie zęby.
Re: Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 20:48
autor: fazik77
Suchą karmę je cały czas!Mam wrażenie że tak gdzie się urodziła karmili ją sucha karma cały czas i dlatego nie je warzyw

.U weterynarza byłem bo od kilku dni moja świnka wygryzała sobie sierść aż do mięsa,i dostała zastrzyki oraz przepisał maść którą ją smaruję dwa razy dziennie.
Re: Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 21:19
autor: kasik
fazik77 pisze:Mam wrażenie że tak gdzie się urodziła karmili ją sucha karma cały czas i dlatego nie je warzyw
To jest bardzo rawdopodobne.
U weterynarza byłem bo od kilku dni moja świnka wygryzała sobie sierść aż do mięsa,i dostała zastrzyki oraz przepisał maść którą ją smaruję dwa razy dziennie.
Zdrowia dla prosiaczka!
Re: Moja nie chce jeść!!!
: 6 stycznia 2008, 22:00
autor: Magda_Oska
Skoro je ziarna i sianko, to jeszcze nie ma co panikowac. Widocznie nie przepada za warzywami, które wymieniłeś na początku.
Moja Elvirka nie przepada za jabłkiem, a inne wsuwają aż się uszy trzęsą. Widocznie trafiłeś na wybredny egzemplarz. Wrzucaj jej jakieś warzywka co jakiś czas, może w końcu się przekona i zacznie jeśc (tym bardziej, że piszesz, że czasem coś skubnie).
A na razie póki nie je warzyw to podawaj śwince dodatkowo witaminę C

Re: Moja nie chce jeść!!!
: 27 lutego 2009, 14:32
autor: mfziutek
hej! jeśli swinka je ziarenka, to wszystko w porządku. co do głodówek, to jest konieczna jesli winka nie je ziarna, żeby ja zmusić do tego. bez ziarna swinka dostanie wzdęć i umrze. moją prawie spotkał ten los, uratowal ją weterynarz, który nakazał właśnie taką głodówkę(bo nie chciala jeść tego ziarna) - i po kilku dniach je polubila. a przy warzywkach może wybrzydzać, to mniej groźne

Re: Moja nie chce jeść!!!
: 27 lutego 2009, 16:42
autor: Ana
Myślę, że masz po prostu wybredną świnkę

niektóre lubią bardziej warzywka i owoce inne mniej i nie trzeba się tym razić zwłaszcza, że świnka je ziarno i siano. Po prostu tak jak inni Ci poradzę, żebyś dawał jej po kawałeczku warzywa lub owoce i może jak będzie miała apetyt to zje.

Re: Moja nie chce jeść!!!
: 27 lutego 2009, 17:23
autor: admin
Proszę zwracać uwagę na daty tematów (znajdują się pod tytułami tematu). Ten wątek ma ponad rok.