Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

STOP nienaturalnym karmom!

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
sonica1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 listopada 2008, 14:13
Lokalizacja: Sanok
Kontaktowanie:

STOP nienaturalnym karmom!

Postautor: sonica1 » 11 listopada 2008, 9:06

Ja moim świnkom nie kupuję karmy z sklepów. Są niezdrowe zawierają barwniki i inne nie naturalne świństwa. Radzie kupować ziarno: słonecznik itp. są naturalne i zdrowe. Dawać dużo trawy, owoców i warzyw. dziekuję :) :super:

Warzywa i owoce są zdrowe!

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: STOP nienaturalnym karmom!

Postautor: Bercik » 11 listopada 2008, 20:43

tylko że w karmach gotowych są też granulaty z witaminami i różnymi składnikami mineralnymi, których braki w pokarmie mogą powodować różne konsekwencje zdrowotne, tym bardziej że bardzo często u ciebie zwierzątka się rozmnażają w niekontrolowany raczej sposób

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: STOP nienaturalnym karmom!

Postautor: Karolajna » 20 grudnia 2008, 19:05

Bercik pisze:tylko że w karmach gotowych są też granulaty z witaminami i różnymi składnikami mineralnymi, których braki w pokarmie mogą powodować różne konsekwencje zdrowotne, tym bardziej że bardzo często u ciebie zwierzątka się rozmnażają w niekontrolowany raczej sposób

Popieram przedmówcę.
Warzywa i owoce ok, ale do niektórych trzeba mieć umiar, bo możesz mieć różne konsekwencje zdrowotne związane ze świnkami. Samica w ciąży potrzebuje dużo witamin, a karmą można je uzupełnić, pomijając biegunkę lub innych powikłań zdrowotnych, które mogą się odbić na młodych.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: STOP nienaturalnym karmom!

Postautor: Brila » 21 grudnia 2008, 9:51

Z tymi ziarnami to jest tak, że one bardziej tuczą niż dają jakieś składniki odżywcze. Dlatego jeśli masz zamiar odżywiać swoje świnki naturalnie, lepiej ograniczyć się z paszą objętościową do jednej miseczki na dzień. Niestety, moje prośki utuczyły się na nadmiernej ilości owsa :P Teraz przeszły na "zieloną" dietę, i jest w porządku :)

Na czas wakacji powracam do forumowania :)


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

  • Dołącz do nas