Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jakie jedzonko?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 9 grudnia 2006, 15:16

Jeszcze musze przesłać pustuli plik worda gdzie są zdjęcia tych roślin i ten plik będzie do ściągnięcia
Przykład. To jest kartka z worda:

Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kaskarz
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 9 grudnia 2006, 13:02
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Postautor: kaskarz » 11 grudnia 2006, 14:31

Dopytałam weterynarza jak to jest z tymi warzywami. Otóż niektóre (te z wszelkiego rodzaju plantacji) zawierają duże ilości azotanów (soli, które powstają z nawozów). Azotany są związkami utleniającymi żelazo w hemoglobinie. Jeżeli dojdzie do takiego utlenienia tworzy się methemoglobina, która nie przenosi tlenu do płuc i tkanek. Doprowadza to do sinicy i duszności, co kończy się śmiercią zwierzęcia.


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 11 grudnia 2006, 20:25

Ludzie to jakiś koszmar! :bag: Ja proponuję nie dawać sałaty ani kapusty i nie bedzie problemu. Do tego jadlospisu dodałabym jeszcze ogórka( moja świnka go uwielbia), natke pietruszki i koperek. Myślę że wszystko co zielone w tej chwili nie rośnie naturalnie więc trzeba uwazać. Ale wystarczy dokładnie umyć, u mnie to sie sprawdza. :rolleyes:

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Cyzio
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 11 listopada 2006, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Cyzio » 11 grudnia 2006, 20:36

ja dalem swojej swince salate i skurki od ogrorka no i doszlo do tego ze moja siwnka miala rozwolnienie :/ ale naszczescie juz jest wszystko dobrze :]


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 11 grudnia 2006, 21:43

Ja Izzy ostatnio daję ususzoną miętę. Strasznie się nią zajada :D Będę musiała iść na działkę po inne zioła, bo się zapasy kończą.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
kaskarz
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 9 grudnia 2006, 13:02
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Postautor: kaskarz » 11 grudnia 2006, 21:56

OLA I JULIA pisze:Ludzie to jakiś koszmar! :bag: Ja proponuję nie dawać sałaty ani kapusty i nie bedzie problemu. Do tego jadlospisu dodałabym jeszcze ogórka( moja świnka go uwielbia), natke pietruszki i koperek. Myślę że wszystko co zielone w tej chwili nie rośnie naturalnie więc trzeba uwazać. Ale wystarczy dokładnie umyć, u mnie to sie sprawdza. :rolleyes:


Oczywiście Olu i Julio zaznaczam, że to co napisałam wcześniej dotyczy roślin niewiadomego pochodzenia. Jeżeli pochodzą z własnego ogródka lub ogródka zaprzyjaźnionego sąsiada to jak najbardziej dawać. Przecież nasze prosiaczki to uwielbiają!!!
Ja teraz bardzo uważam, bo już straciłam jedną świnkę. Wolę zimą dawać ziarenka, niż znów przez to przechodzić.
Oczywiście ja tylko dzielę się swoją opinią. Każdy z Was ma swój sposób na odpowiednie żywienie prosiaczków.


Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 23 stycznia 2007, 16:31

A moj swiniak je karme i kolby z Vitapolu bo innego nie kupowalam bo jak mu nasypie pelna miseczke to zostaje tylko troche. je i ziarenka i reszte :]


Śliwa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 30 września 2006, 18:00
Kontaktowanie:

Postautor: Śliwa » 27 stycznia 2007, 9:29

http://www.herbalpets.pl/foto/herbalpets39_2.jpg

Dla zainteresowanych podaję skład tej karmy dla świnek
korzeń: cykorii, mniszka lekarskiego, topinambura, pasternaka,
marchwi, lukrecji; ogórek, ziele borówki czernicy,
kora brzozy, natka pietruszki, kwiat hibiskusa.

żadnych konserwantów a jeżeli już kolorki to są owszem ale naturalne kolorki warzyw...
Uwzględniliśmy w tej karmie również zwiększone zapotrzebowanie Świnek na witaminę C (natka pietruszki i hibiskus)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas