Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka karma najlepsza?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: Sensibles » 16 stycznia 2011, 13:14

To, że nie lubi kolb, to nawet plus - są niezdrowe.
A co do karmy - moja świnka też nie lubi Vitakraftowych karm. Nie wiem czemu, po prostu jej nie smakuje. Radziłabym zmienić Vitakraft np. na VL...posiedziałam i się zastanowiłam, która karm VL nie zawiera granulatu...Cavia Pro zawiera, Cavia Complete też. Cavia Crispy małe ilości, ale jednak jest..Cavia Nature nie ma granulatu. Polecam tę karmę.
Jednak, tak jak napisał kapuszek, radzę zmieniać karmę stopniowo - ona/on już opisała/opisał, w jaki sposób, a więc nie będę powtarzać.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: vagina_denata » 16 stycznia 2011, 15:04

Spróbuje z Cavia Nature i mieszaniem karm.
A jak mu nie posmakuje to trudno, będzie jadł to co lubi.
Dzięki za pomoc :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
kasia17
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2 października 2010, 23:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Edzia-rozetka
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: kasia17 » 29 stycznia 2011, 19:55

Moja świnka też nie lubi granulatów. Nawet z karmy Vitakraft. Lecz ostatnio (szok) kupiłam granulat z lucerny (także z Vitakraftu) i wymieszałam z Vitapolem, Edzi tak smakowały, że karmy ruszyć nie chciała,a wyjadała granulaty!

Edziunia;) Tequila-suczka, mieszana z owczarkiem niemieckim =D
Jazda konna i konie- to jest to!
http://www.ratujkonie.pl
http://www.pustamiska.pl

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: nugatka » 14 marca 2011, 9:14

No i jak tam zmiana karmy? Powiodła się?


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: Talia » 14 marca 2011, 12:18

Ja bym poleciła wypróbowanie jeszcze innych karm. Versale Laga ma próbki, ja dostałam w sklepie stacjonarnym, ale może u dystrybutora/sklepie internetowym da się zamówić.
Jeśli nic nie tknie to jedynym wyjściem będzie dieta warzywno-owocowa z małą ilością gorszej karmy.
Co ważne karmę podawaj raczej rano, kiedy świnka jest głodna po nocy :) Przy porcji warzyw i owoców oraz na pełny żołądek na pewno nie skusi się skosztować karmy :)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: vagina_denata » 14 marca 2011, 16:25

Problem już zupełnie nieaktualny, Lucek miał jakieś fochy ale już mu przeszło. :) Karmię go Vitakraftem, teraz zaczynam mieszać z Cavią Nature, bo docelowo chcę przejść na tą karmę (ponieważ granulatem z lucerny nadal się brzydzi).
Teraz jestem w trakcie bilansowania mu diety na sensownych zasadach. Jeszcze trochę mi to zajmie, muszę zobaczyć jakie warzywa i owoce lubi, jak toleruje zieleninę etc. Ku dobremu idzie :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma najlepsza?

Postautor: Sensibles » 19 marca 2011, 17:07

Ogólnie według mnie karmy firmy JR Farm nie są złe. Gaga mi je polecała i naprawdę miałam przejść na te karmy, ale jakoś nie wyszło. W każdym razie ja mam 100% zaufania do Gagi i także polecam. Uważam, że to dobra droga dla naszych świnek.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma najlepsza?

Postautor: nugatka » 19 marca 2011, 17:19

Ale ja przedstawiłam linki do karm Herbal Farm, nie Jr Farm i jedną Natural Vit ;-)

A gdybyście mieli wybrać pomiędzy tymi dwoma, to którą byście kupili:
1. http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/swinka_morska/pokarm_gryzonie/198478
2. http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/swinka_morska/jr_farm/155821


Gaga
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 8 marca 2011, 21:14
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma najlepsza?

Postautor: Gaga » 19 marca 2011, 21:44

hej!
nugatka! polecanie karm niedostepnych w Polsce nie ma chyba wiekszego sensu... Jesli juz mielibyscie wybrac karme z tych dostepnych na polskim rynku, to warto chyba przemyslec rade Marumoto ktory wysoko ocenia karmy Jr Farm. Sami karmia swoje swinki Supreme Science i Gerty. Te dwie karmy (dostepne w polskich sklepach) stoja wysoko w rankingu. Nasze stworki-potworki lubia SS i Gerty. Od momentu jak przeszli na diete wsparta tymi karmami ich zoladki pracujajak w zegarku.
W Polsce czesto polecaja karmy VL ale generalnie nie ciesza sie one dobra slawa. Wg weterynarzy pewniejsze sa karmy firmy Beaphar.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas