Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka karma najlepsza?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma najlepsza?

Postautor: nugatka » 25 marca 2011, 17:24

Ja czekam na zamówienie z zoo-plus - karmę Menu MinusG :-)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma najlepsza?

Postautor: Tajaa » 13 lipca 2011, 1:31

Mojemu Luśkowi zaczęłam kupować karmę na wagę z firmy versele-laga, bardzo mu smakuje, bo jest mnóstwo takich chrupków ;) ale niestety jest to karma ,,ogólnogryzonowa", więc szybko pożałowałam kupna. Po miesiącu świniak miał brzydką sierść i strupki - wylądował u weta. Odradzam więc karmy na wagę!

Teraz wracam do Cavii Crispy, jest dość tania, chętnie zjadana i co najważniejsze ma sporą dawkę witaminy C.

...Kupowałam kiedyś karmy z vitapolu i vitakraftu, ale to były wyrzucone pieniądze - za dużo ziaren zbóż, które były wyrzucane przez Luśka.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Karma "Na Wagę"

Postautor: Sandi » 19 lipca 2011, 11:38

Hej.
Pewnie w każdym sklepie zoologicznym można spotkać się z tą nazwą. Karma na wagę, jak sama nazwa mówi, pakowana jest w woreczki foliowe i ważona, a kosztuje w zależności od tego, ile waży. Zazwyczaj jest bardzo tania, toteż szybko znika ze sklepów. Szkoda, że ludzie nie przyjrzą się bliżej tej karmie...
...Gdyż są to same śmieci dla gryzoni. Kolorowe, jaskrawe kuleczki, masa ziaren, orzechy...
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, 11:03 przez Sandi, łącznie zmieniany 1 raz.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Karl Ruger » 19 lipca 2011, 11:47

Ja uwielbiam karmy na wagę własnej produkcji, w moim przypadku są to mieszanki Versele Lagi :P
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, 10:09 przez Karl Ruger, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Talia » 19 lipca 2011, 15:13

Sandi, myślę, ze nie można wrzucać wszystkich karm do jednego worka. Są sklepy gdzie dobre karmy sprzedawane są na wagę. Twój post jest bardzo przesadzony. W jednym z zoologów w moim mieście na wagę sprzedawane są karmy Versale-Laga. Przede wszystkim radzę czytać skład, a nie gadać bzdury.


Konto usunięte

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Konto usunięte » 19 lipca 2011, 15:20

Myśle ,że Sadi chodzi ,że w większości są te najtańsze ,najgorsze i o nich mowa .


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Talia » 19 lipca 2011, 16:11

Na wagę sprzedawana są zazwyczaj te karmy które są również w małych paczkach. Większość firm produkuje karmy również w dużych workach 15/20/25kg. I każde z nich można spotkać w zoologiku. Nawet ta najtańsza nie różni się wiele od innej złej karmy w kolorowym pudełeczku.


Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Nefele » 19 lipca 2011, 21:28

Też myślę, że post jest przesadzony, spotykałam się zarówno z mieszankami niemarkowymi jak i markowymi na wagę. I w jednych i drugich zdążały się śmieciowe ale są też i perełki jak np karma na wagę susz warzywny którą kupowałam jako uzupełnienie - super sprawa, czy no karma z przewagą ziół i warzyw na wagę też była dobra! Wszystko zależy od tego gdzie się kupuje i od kogo. Ważne aby się nie uprzedzać tylko patrzeć i pytać o skład, w większości zoologików potrafią podać skład takiej karmy :).

Obrazek

Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Tajaa » 19 lipca 2011, 21:56

W którymś poście już pisałam, że przez jakiś czas kupowałam karmę na wagę (firmy Versele-Laga), no i niestety skończyło się to różnymi niedoborami i wizytami u weta. Dodam, że karma kosztowała ok. 13zł za kg i była bez dodatku ziaren-dlatego się na nią skusiłam... Raczej nie była barwiona w przeciwieństwie do Megan, który razi kolorami.

Może są jakieś dobre karmy na wagę, ale na razie nigdzie takich nie widziałam, więc uważam, że Sandi ma rację.


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Karma "Na Wagę"

Postautor: Talia » 20 lipca 2011, 11:42

Niedobór witamin wziął się pewnie z tego, że karma była zwietrzała i długo była narażana na promienie słoneczne.
Trzeba bacznie zwracać uwagę na to jak karma jest przechowywana.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas