Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka karma najlepsza?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma?

Postautor: Chochlik » 29 grudnia 2010, 9:51

Wiesz co z tego co kojarzę to w Cavi Pro wszystkie granulki są takie same.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma?

Postautor: Sandi » 29 grudnia 2010, 10:00

Nie. Ja kupiłam PRO i tam były normalnie różne składniki, nie tylko granulat.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma?

Postautor: Chochlik » 29 grudnia 2010, 10:11

Obrazek Te granulki są takie same. Mam tą karme i się jej przyjżałam. No chyba, że dla każdej granulki zrobili inny skład.

Zdjęcie http://www.planeta-zoo.pl

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma?

Postautor: Sandi » 29 grudnia 2010, 10:12

Ups, w takim razie najmocniej przepraszam...musiały pomylić mi się nazwy...
Przepraszam, Chochlik. :zawstydzony:

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Jaka karma?

Postautor: NiCiA » 29 grudnia 2010, 10:16

Ooo, jak Philip był mały to też takie granulki jadł.I to było z Cavia Pro właśnie :)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Dobór karmy

Postautor: vagina_denata » 15 stycznia 2011, 23:11

Lucyfer nie chce jeść granulatu z karm. Nie wiem z czego to wynika, bo świnki raczej lubią te granulaty, a on tylko obwącha, podziubie, podziubie i zostawia. Kupuję mu Vitakraft Menu Vital i na początku mu smakowało, a teraz zupełnie się tą karmą nie interesuje. Najbardziej nie smakują mu te ciemnozielone podłużne wałeczki inne składniki wyjada.
I teraz mam problem.
Bo najchętniej je takie beznadziejne śmieciowe karmy Animals - ponieważ zawierają mało granulatu. Nie chcę go karmić jakimś syfem, ale wszystkie karmy wysokiej jakości są oparte na granulacie, którego Lucek nienawidzi :?
Co mam zrobić? Czy ktoś miał podobny problem?

edit: dodam, że poza tym je normalnie i bardzo chętnie, lubi warzywa, sianko, suchą bułkę, owoce, natkę z pietruszki... Wszystko co naturalne. Nie chce tylko karm i kolb.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: Sandi » 16 stycznia 2011, 9:43

Z Nadią mam identyczny problem-nie lubi granulatu, a co za tym idzie, również najlepszych karm, jakie są. Muszę więc kupować takie śmieci jak Vitapol, nie mam innego wyjścia, bo przecież do niczego zmuszać jej nie będę. Nie wiem, zrób jak uważasz za stosowne, ja bym na twoim miejscu przerzuciła się na tą karmę, którą Lucek lubi. Ale decyzja należy do Ciebie.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: NiCiA » 16 stycznia 2011, 10:19

A ja bym spróbowała wymieszać obie karmy ze sobą i zobaczyć czy będzie ją jadł.Albo po prostu zmień karmę Vitakraft Menu Vital na VL Cavia Nature lub Complete.Z Versele-Laga karmy świnki chętniej jedzą.A jeżeli to także nie zadziała to po prostu Twoja świnka jest wybredna,w takiej sytuacji musiałabyś podawać śwince Animals...Jak już pisałam,ja bym spróbowała kupić inną karmę np. Cavia Nature. :)

Ja nie mam żadnego problemu z moją świnką.Chętnie zjada swoją karmę,choć czasem zostawia jakieś zielone pałeczki.Od małego je VL Cavia Nature i bardzo mu smakuje.

A kolby ? To normalne u świnek.Nie wszystkie je jedzą.Teraz prawie każda kolba zawiera barwniki i konserwanty.Niektóre też zawierają nieodpowiednie składniki,których świnka spożywać NIE powinna.


kapuszek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:01
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: kapuszek » 16 stycznia 2011, 11:10

Po pierwsze kup dobry granulat np. Verse laga Cavia Complete, po drugie nie zmieniaj śwince radykalnie karmy suchej. Na początek wymieszaj jej starą karmę, tego vitapola z granulatem w proporcji 1:1 (1 łyżka granulatu jedna łyżka vitapolu) i przez kilka dni niech świnka je taką mieszankę, przez kilka następnych dni dawaj śwince mieszkankę w proporcjach 2:1 (czyli 2 łyżki /porcja granulatu + 1 łyżka/porcja vitapolu), w ciągu kolejnych kilku dni zastosuj proporcje 3:1 (czyli 3 łyżki /porcja granulatu + 1 łyżka/porcja vitapolu), następnie możesz zastosować proporcje 4:1, 5:1, a;no od razu przejść na zdrowy granulat. Myślę, że w ten sposób nauczysz świnke jedzenia granulatu.


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Dobór karmy

Postautor: Becia » 16 stycznia 2011, 11:39

Może po prostu świnka tak ma, każda świnka lubi co innego. Spróbuj zastąpić to innym pożywieniem. ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas