Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Owocowa karma uzupełniająca Vitapol

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Owocowa karma uzupełniająca Vitapol

Postautor: nugatka » 15 czerwca 2010, 8:56

Co sądzicie o owocowej uzupełniającej karmie z Vitapolu?
Niedawno chodziłam po zoologu i oglądałam różne karmy dla świnek. Sama mieszam śwince Cavia Complete z Cavią Nature (oprócz tego oczywiście świnka dostaje owoce, warzywa, suszone zioła, sianko i suszki z HP). W sklepie wpadła mi w ręce uzupełniająca karma owocowa Vitapolu, co sądzicie o takim dodatku dla świnki? Nie widzę w niej nic niepokojącego. Zawsze to jakieś urozmaicenie.


Skład : ziarno zbóż i produkty zbożowe 50%, mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana 25%, nasiona oleiste 4%, owoce 17%, produkty piekarnicze 4%

Analiza : białko ogólne 17%, tłuszcz surowy 3,3%, włókno surowe 24%, popiół surowy 8,4%


=> skład i analizę zaczerpnęłam ze strony http://www.planeta-zoo.pl...tml?cPath=22_26.


Dość dużo jest zbóż, ale i włókna. Chyba jako dodatek to nie jest zły pomysł? Co myślicie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: Owocowa karma uzupełniająca Vitapol

Postautor: kamilka1803 » 17 czerwca 2010, 8:41

W tej karme nie ma nic złego.Możesz spokojnie podawać ją śwince.Ja też kupuję tą karmę ,a poza tym vitapol to najlepsza firma dla gryzoni.

Możecie mówić do mnie Kamila.

Awatar użytkownika
aménité
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, 18:30
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontaktowanie:

Re: Owocowa karma uzupełniająca Vitapol

Postautor: aménité » 18 czerwca 2010, 22:08

kamilka1803 pisze:W tej karme nie ma nic złego.Możesz spokojnie podawać ją śwince.Ja też kupuję tą karmę ,a poza tym vitapol to najlepsza firma dla gryzoni.


:wow: :wsciekly: xD :hmmm: :zdezorientowany: :/

W jakim ty świecie żyjesz? Firma Vitapol nie można uznać za najlepszą karmą bo to jest błąd, duży błąd.
Nie jest najgorsza, ale cudowna też nie jest!


Cavia_Loves
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 czerwca 2010, 22:51
Lokalizacja: Ustka ;]
Świnki morskie: Narazie nie posiadam , ale kocham nawet patrząc dlatego chcę mieć słodziaki! ( aktualnie mam 2 chomiki - w osobnych klatkach rzecz jasna ^^)
Kontaktowanie:

Re: Owocowa karma uzupełniająca Vitapol

Postautor: Cavia_Loves » 29 czerwca 2010, 23:12

Sorki za odświeżenie tematu ... ^^

Zgadzam się z aménité - Vitapol jest taki średni.... Dobre karmy są np. z firmy Versele - Laga albo Beaphar :zawstydzony: .

Co do tematu - to Vitapol możesz podawać jako urozmaicenie ;] . Z tego co wiem jest tam parę kolorowych "pierdołek" , ale zawsze można trochę powyjmować ( nie mówię że wszystko bo troszkę nie zaszkodzi **) ) :chytry: .

Świnka zawsze z jakiejś nowości może się ucieszyć ;) .



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

  • Dołącz do nas