Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zapotrzebowanie na sól

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 10 stycznia 2007, 12:16

Kubuś właśnie łapczywie liże moje palce.
Musze zaraz iść kupić tą sól!

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 10 stycznia 2007, 12:55

Nie przesadzajcie z tą solą. To, że świnka liże palce nie znaczy zaraz, że ma jakieś wielkie zapotrzebowanie na sól. Za to wiadomo, że świnki często jak świnki dostaną sól to wylizują jej wiele. Czy ktoś w tym temacie pomyślał o tym jak po pewnym czasie obciążone zostają nerki naszych podopiecznych? Wydaje mi się, że nie. Ok jak już komuś tak baardzo zależy to niech raz na pewien czas daje swojej śwince sól, ale niech prosiak nie ma jej w klatce bez przerwy, bo moze sie to dla niego skończyć tragicznie...
To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że kogoś przekonałam..

Obrazek

Śliwa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 30 września 2006, 18:00
Kontaktowanie:

Postautor: Śliwa » 10 stycznia 2007, 14:01

przynajmniej nie jestem osamotniony
wystarczy zapytać dobrego weterynarza - ze specjalizacją Gryzonie... na temat soli... dla gryzoni

Rozmawiałem z nie jednym, i odpowiedź była zdecydowna..sól wcale nie jest potrzebna organizmowi gryzonia.. a substancje mineralne, które znajdują się w takim krążku sprasowanej soli kamiennej z powodzeniem można znaleźć w innych składnikach jak np. zioła czy też warzywa... albo ziarna zbóż.
W sklepach pojawia się coraz więcej dziwnych pomysłów typu, rożki, ciastka, dropsy , napoje ... czy to wszysko po to aby uszczęśliwić zwierzęta???
Ja nie do końca w to wierzę i zawsze będę polecał tylko naturalne niskoprzetworzone pożywionko dla zwierzaków... żadnych kandyzacji, konserwacji, siarkowania itp. :kwasny:


LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 10 stycznia 2007, 14:18

Zgadzam się. Większość takich dodatków jest tylko po to, aby nabrać ludzi. Nie są one świnkom potrzebne. Moje maluchy miały na początku sól (Roxi i Draco). Poszłam upewnić się do weta, który nie miał nawet pojęcia, ze coś takiego istnieje i otrzymałam jedną odpowiedź: Pomyśl o nerkach zwierzaka. To tak jak u ludzi. Do tego przychodzi wzmożone łaknienie, osmoregulacja itp.
Wyjęłam sól i do tej pory już jej nie widziały. Coś się stało? Nie. Prosiaki cieszą się zdrowiem.
Pozostała banda- rasowce nigdy nie widziały soli i też cieszą się zdrowiem.
Nie ma sensu. Jestem przeciwna.

Obrazek

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 10 stycznia 2007, 16:56

Jeju...To już nie wiem co mam zrobić. Zapytam się weta - on najlepiej mi doradzi.

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 10 stycznia 2007, 17:17

Wet nie zawsze dobrze doradza. Wiem z własnego doświadczenia, no ale możesz się zapytać. Może trafisz na dobrego weta, który się choć trochę na tym zna.

Obrazek

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 10 stycznia 2007, 17:43

Nie chcę tu nikogo obrażać, ale ja nie ufam wszystkiemu, a raczej prawie nieczemu, co napisał ktoś w internecie. Dlatego wolę się upewnić.

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 11 stycznia 2007, 20:38

Ja dałam sól śwince i wcale się na nią nie rzuciła. Teraz minęło już kilka tygodni i tej soli ubyło mikroskopijnie. Więc jak ktoś czuje, że świniak potrzebuje soli to niech mu ją da, raz na jakiś czas napewno nie zaszkodzi.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas