Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zachcianki co do karm

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
picus33
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 31 października 2010, 18:03
Kontaktowanie:

Zachcianki co do karm

Postautor: picus33 » 18 stycznia 2011, 20:37

cavia complete,cavia pro,cavia nature i nic nie je z tego......tylko ziarno zeby bylo...z vitakraftu ziarno wyjada....chyba musze kupic jednak vitapol z duza iloscia ziarna......taka juz jest ,sily na nia nie ma.....ziarnaaaaaaa wola i reszta ja nie obchodzi zadne granulaty,,,,daje marchewke ,ogorka natke koper buraka ...jablko...oczywiscie nei naraz....ide jutro po ziarnista karme nie ma rady...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: zadna karma mu nie pasuje....

Postautor: vagina_denata » 18 stycznia 2011, 22:17

Jeżeli świnka jest miłośnikiem ziarna i nie wyjada niczego innego to faktycznie nic nie poradzisz. ;)
Ewentualnie możesz spróbować mieszać te lepsze karmy z tymi, które świnka lubi. Zauważyłam, że mój Lucek zjada karmę Vitakraftu o ile jest wymieszana z Animals, osobno nie chce ani jednej ani drugiej.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

picus33
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 31 października 2010, 18:03
Kontaktowanie:

Re: zadna karma mu nie pasuje....

Postautor: picus33 » 18 stycznia 2011, 22:33

sprobuje ja jakos oszukiwac ale jest cwana....potrafi siedziec nad miska cavia compl,nature pro i nic nie zje tylko drze geb.....


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: zadna karma mu nie pasuje....

Postautor: Sandi » 19 stycznia 2011, 8:55

Skoro twoja świnka lubi ziarna, to po prostu daj jej Animals albo Vitapol-najgorsze karmy. Nadia co prawda nie lubi ziarna,ale nie lubi też najlepszych karm, więc podaję jej Vitapol i Vitakraft.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: zadna karma mu nie pasuje....

Postautor: nugatka » 19 stycznia 2011, 13:46

Ziarna świnka powinna jeść w b. małych ilościach (a najlepiej wcale), raczej jako smakołyk (otłuszczają śwince wątrobę, tuczą i nie tylko). Najlepiej zdecydować się na jakiś granulat, stopniowo mieszać z poprzednią karmą, aż zostanie tylko nowa. Świnka w końcu będzie z braku innej jeść.
Hm... coś mało tych warzyw i owoców jej dajesz. Latem jest o wiele więcej warzyw i owoców, a zimą dostępne są także (wymieniam tylko to co dostaniesz bez problemu zimą, oprócz tych, co wymieniłeś/aś):
- korzeń pietruszki
- seler korzeniowy i naciowy
- cykoria
- papryka zielona, czerwona, żółta i pomarańczowa
- ogórek
- rzodkiewka
- bakłażan
- brokuł
- pomidor
- kalarepa
- cukinia
- kabaczek
- dynia
- banan
- gruszka
- pomarańcz
- kiwi
- mango
- inne cytrusy

Można też dostać ziółka w doniczkach: miętę, bazylię, kolendrę, a także kiełki.
No i trzeba pamiętać, że niektóre warzywa i owoce powodują wzdęcia, cytrusy w nadmiernych ilościach podrażniają kąciki ust, więc nie możemy wszystkich warzyw i owoców podawać tak samo często.


picus33
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 31 października 2010, 18:03
Kontaktowanie:

Zachcianki co do karm

Postautor: picus33 » 23 stycznia 2011, 11:51

Granulaty VL i inne - nie ruszy. Vitakraft coś dziubnie, ale mało... kupiłem Chrumiś dla królików. W większości ziarno i się tym zajada... co robić... ziarno ponoć nie zdrowe... ale jak nie ziarno, to nie je karmy żadnej...co sądzicie? Już pomieszałem VL comlet nature pro vitakraft i chrumiś... Ale tylko te ziarna z chrumisia je.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2011, 18:55 przez Sensibles, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Jeśli nie masz polskich znaków, to przynajmniej używaj odpowiednich znaków interpunkcyjnych! Zdanie z WIELKIEJ litery!


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Karma Chrumiś...jedyna ktora je w wiekszosci...

Postautor: Sandi » 23 stycznia 2011, 12:31

Karma dla królika z ziarnami ? Sama nazwa-Chrumiś-przyprawia o palpitacje serca. Każda karma jest odpowiednio zbilansowana do potrzeb każdego gryzonia, i jeśli podajesz śwince karmę dla królika, nie ma tam odpowiedniej ilości witaminy C. Nie możesz pod każdym względem ulegać śwince, bo ziarna są tuczące i niezdrowe.
Kup dobrej jakości karmę, np. VL, a jeśli nie, to Vitakraft i zostaw ją w misce. Świnka zgłodnieje i w końcu zje.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Zachcianki co do karm

Postautor: vagina_denata » 23 stycznia 2011, 17:06

Sandi pisze:Sama nazwa-Chrumiś-przyprawia o palpitacje serca.


:lol:

Sandi ma rację, świnka nie może jeść karmy dla królika.
Nie zmieniaj jej ciągle karmy bo zgłupieje, albo coś jej zaszkodzi. Karmy powinno się zmieniać stopniowo i powoli, a nie jak w kalejdoskopie raz jedna, raz druga.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

picus33
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 31 października 2010, 18:03
Kontaktowanie:

vitapol premium line

Postautor: picus33 » 23 stycznia 2011, 21:35

co sadzicie/ nowa karma...chyba kupie ja mojej swince i zostane przy niej


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Zachcianki co do karm

Postautor: Sandi » 24 stycznia 2011, 9:20

Kup jak najlepszą, a jeśli świnka nie zje, to wymieszaj np. VL z Vitapolem czy tym twoim Chrumisiem (najgorsza opcja).

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas