Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dieta dla otyłej świnki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Dieta dla otyłej świnki

Postautor: Damian_1 » 6 marca 2011, 18:16

Mój Łatek jest troszkę przy gruby, dużo je.
Myślałem że może jakąś specjalną dietę by trzeba było zastosować.
Ale kolega Łatka - Matrix jest w sam raz, jak odchudzić Łatka nie odchudzając Matrixa ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: za gruba świnka, specjalna dieta ?

Postautor: NiCiA » 6 marca 2011, 21:25

Ile waży Łatek ? W jakim jest wieku?
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewt ... 90&start=0
Pozwoliłam wkleić link do Caviarnii,gdzie pewna użytkowniczka napisała coś o diecie ;)
Ostatnio zmieniony 8 marca 2011, 15:08 przez NiCiA, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Dieta dla otyłej świnki

Postautor: Sensibles » 7 marca 2011, 18:36

Na coś takiego sobie nie pozwalamy. To jest tekst Gagi i pod żadnym pozorem NIE WOLNO ci go kopiować! Gaga nie zgodziła się na kopiowanie tekstu (przynajmniej tego tutaj nie napisałaś), a więc tekst jest chroniony prawami autorskimi. Ona naprawdę dużo się napracowała tworząc coś takiego i nie możesz kopiować jej efektów pracy. Najpierw wypadałoby zapytać ją o zgodę.
Jeśli coś takiego się powtórzy - dostajesz ostrzeżenie, bez dwóch zdań. Plagiatu nie tolerujemy!

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Gaga
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 8 marca 2011, 21:14
Kontaktowanie:

Re: Dieta dla otyłej świnki

Postautor: Gaga » 8 marca 2011, 21:32

damianek333 pisze:Mój Łatek jest troszkę przy gruby, dużo je.
Myślałem że może jakąś specjalną dietę by trzeba było zastosować.
Ale kolega Łatka - Matrix jest w sam raz, jak odchudzić Łatka nie odchudzając Matrixa ?

Hej!
Tak sie sklada ze wyzej wspomniana dieta nie jest przeznaczona dla otylej swinki. W istocie jest dieta calosciowa i przeznaczona dla kazdej swinki ale jest dieta prewencyjna. Natomiast Ty piszesz o otylej swince. Najpierw wiec pytanie ile miesiecy ma swinka i DOKLADNIE ILE WAZY. Wtedy ustalimy czy poza zmiana karmy musisz wprowadzic jakies restrykcje.
Masz racje martwiac sie otyloscia, poniewaz prowadzi ona do otylosci/otluszczenia serca, zmian watrobowych itd. Dobrze wiec byloby wprowadzic zmiany w rytuale zywieniowym Twojej swinki jesli w istocie jest otyla. Ale jesli nadal jest w granicach normy, to wystarczy jesli wprowadzisz drobne zmiany typu odpowiednia karma i ograniczenie warzyw i owocow zawierajacych duze ilosci cukru. Na polskim rynku, wiem bo juz kiedys to sprawdzalam, sa karmy dla swinek z tendencja do otylosci. Ale najpierw musisz sprawdzic czy Twoja swinka jest w istocie otyla.
Daj znac, wtedy moze bede mogla podpowiedziec Ci cos jeszcze. Pa


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Dieta dla otyłej świnki

Postautor: Damian_1 » 9 marca 2011, 19:48

Nie moja świnka nie jest otyła, ale jest trochę za gruba.
Co jest mało kaloryczne ?
Karma jaka dostaje to vitakraft emotion beauty.


Gaga
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 8 marca 2011, 21:14
Kontaktowanie:

Re: Dieta dla otyłej świnki

Postautor: Gaga » 10 marca 2011, 4:15

Hej!
Damianek333!
Ile dokladnie wazy swinka? Moze tylko wydaje Ci sie troszke za gruba?
Napisz cos wiecej o swinusi a wiec co lubi jesc, ile czasu spedza na zabawie tzn bieganie itd. Chetnie podam Ci mniej kaloryczne jedzenie ale pamietaj ze to nie jest takie proste...Do swineczki moze nie trafic argument ze to warzywo jest zdrowsze od tego ktore jadala do tej pory. Dlatego podaj man jadlospis swinki a wtedy wspolnie sprobujemy ustalic ewentualna przyczyne otylosci, czy lekkiej nadwagi Twojego prosiaczka.
Niemniej zanim zaczniesz wprowadzac jej rygor zywieniowy, zwaz ja dokladnie i podaj nam wage, wiek i plec swinki.
Jestem pewna ze po dokladnych ogledzinach okaze sie ze swinusia jest "filigranowa". Pa


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

  • Dołącz do nas