Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Slaveq » 26 lipca 2017, 11:29

Witam.
Trochę brak mi w tej diecie trawki, różnych zielonych chwastów jak babka lancetowata i zwykła, pokrzywa, skrzyp itp. Różnych liści (porzeczek, truskawek, poziomek itp). Wszystko to moje świnki zajadają z wielką przyjemnością. Jak postępować z takim jedzonkiem?
Moje świnki zajadają dużo rożnych warzyw i owoców. Poczynając od pietruszki, marchewki i ich natek a kończąc na kalarepie czy groszku zielonym (sam strąk). I oczywiście ogórek, pomidorek czy papryka. Bardzo lubią gałązki (świeże) z gruszy czy też jabłoni (razem z małymi liśćmi). Z owoców dostają wszystko to co my jemy tj. jabłko, gruszkę ale też winogrona, brzoskwinię czy morele. Oczywiście bez skórek. Absolutnym przebojem jest arbuz ze skórką. Sucha karma jest zawsze obecna w klatce czy na wybiegu. Ale staramy się aby była uzupełnieniem zielenin. Stosujemy rożne karmy. I te takie "kompletne" i takie które maja różne rzeczy w składzie. Generalnie karmy są mieszane a nawet to co nie zjedzone przesypywane do pojemnika i podawane do zjedzenia jeszcze raz. Do suchej karmy dodajemy groszek suszony sprasowany. Oczywiście sianko i woda ale to 7/24h. A co do sianka to robiliśmy zakupy w Z*****s i dokupiliśmy do pełnego rachunku sianko a alpejskich łąk. Prośki tak je jedzą jakby nigdy nie jadły siana. Sam nie wiem co w nim jest? Może jakaś maryśka alpejska?. To tyle. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

johns88
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 września 2018, 19:24
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: johns88 » 22 października 2018, 9:19

Nie ukrywam ale są 73 posty do przeczytania więc wygodniej jest mi zadać pytanie jako kolejny post.
Mam 2 świnki więc dobrze rozumiem że mam podać im po 100g na pyszczek wszystkiego ?
I drugie pytanie to jest porcja na cały dzień czy mogę im to podać 2 razy dziennie ?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Darom » 24 października 2018, 14:25

johns88 pisze:Nie ukrywam ale są 73 posty do przeczytania więc wygodniej jest mi zadać pytanie jako kolejny post.

Skoro udało Ci się policzyć ile jest postów w tym temacie zatem nie widzę problemu w przeczytaniu tych postów przez Ciebie. Niema sensu pisać to samo jeszcze raz, skoro już wszystko zostało tu napisane. - Miłej lektury johns88 :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: MajaiRosie » 15 lipca 2019, 20:15

Ta dieta jest dosyć nieaktualna.
Sałaty masłowej świnki nie mogą jeść ze względu na ilość metali ciężkich. Również autorzy chyba nie policzyli ilości wzdymających warzyw w diecie..?


Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: illaa421 » 21 października 2019, 13:04

Jak się tak powoli zaczynam nad tym zastanawiać to moja świnka ma lepszą dietę niż ja ;d...


Awatar użytkownika
Ilona345
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2020, 14:55
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Ilona345 » 20 stycznia 2020, 15:02

Tego właśnie szukałam. Super!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas