Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Fafka123 » 19 listopada 2012, 17:45

To dobrze . Tyle tych warzyw podaje mojej śwince że rodzice tylko : Co ty tej śwince tak dużo jedzenia dajesz , utuczysz ją i po śwince . :tooth:

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Sensibles » 21 listopada 2012, 19:07

Fafka123 pisze:A ogórek w zwiększonej ilości może powodować rozwolnienie?

Ogórki są moczopędne, ale biegunki być nie powinno.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

motyleqq
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 15:56
Lokalizacja: Łuków
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: motyleqq » 11 grudnia 2012, 15:59

witam:)
zostałam właścicielką małej świnki skinny. jako że jestem całym sercem za naturalnym żywieniem zwierząt(BARF u mojego psa i kotów), to chciałabym tak samo żywić świnkę.
czy karmiąc tą dietą tutaj opisaną nie podajemy nic poza warzywami/owocami/ziołami które są wymienione na stronie? żadnych ziarenek?


Konto usunięte

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Konto usunięte » 11 grudnia 2012, 16:06

Odpowiednia ilość ziarenek znajduje się w karmie ;) Bo karmę będziesz podawać, tak? Po za tym świnki to ziarnojady, nie powinno się im podawać np. pszenicy tyle, co ogórka czy sałaty :)


motyleqq
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 15:56
Lokalizacja: Łuków
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: motyleqq » 11 grudnia 2012, 16:40

no ja zrozumiałam, że ta dieta obejmuje wszystko, co zjada świnka, bez dodatkowej, kupnej karmy. to mam na myśli pisząc naturalne żywienie. w ogóle mi się nie podobają składy karm komercyjnych :P jestem bardzo wybredna w tej kwestii. więc jak to jest, Ratewatchers to sposób żywienia, czy tylko dodatek do karmy?

ps: moja Tosia od kiedy u mnie jest-czyli od niedzieli- nie tknęła jeszcze swojej karmy(Vitakraft Emotion for kids)... zjada tylko sianko i warzywka/owoce


Konto usunięte

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Konto usunięte » 11 grudnia 2012, 17:16

Z tego co wiem, wszyscy stosujący dietę podają również karmę. Z mieszankach ze sklepu jednak są potrzebne dla świnek składniki, których ty nie zapewnisz śwince ;)
Świnie są wybredne. Nie każdej wszystko smakuje, ale z czasem powinna się przekonać.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: vagina_denata » 11 grudnia 2012, 17:45

dimii pisze:Odpowiednia ilość ziarenek znajduje się w karmie ;) Bo karmę będziesz podawać, tak? Po za tym świnki to ziarnojady, nie powinno się im podawać np. pszenicy tyle, co ogórka czy sałaty :)

Zjadłaś "nie" :p Świni to NIE ziarnojady :p.

motyleqq, ta dieta jest dodatkiem do karmy. Natomiast, jest możliwe karmienie świni bez karmy o ile zapewnisz jej pokarmy do tępienia siekaczy, które świnka będzie zjadała równie często i intensywnie jak karmę i pokarmy do tępienie trzonowców (tu najlepsze jest siano i świeża trawa, nie ma co kombinować). Ponadto dieta musi być odpowiednio urozmaicona, mieć właściwy stosunek wapnia do fosforu, właściwe proporcje pomiędzy białkiem, tłuszczami i celulozą (w karmach występuje pod postacią włókna roślinnego) i zapewniać śwince dostatecznie dużo witamin, mikro i makroelementów (ale też bez przesady, nadmiar np. wapnia jest bardzo dla świnek szkodliwy). Tutaj mówię przede wszystkim o witaminie C. Proponuję żebyś poczytała o zapotrzebowaniu żywieniowym świnek na zagranicznych stronach np. na guinealynx (bo na żadnej polskiej nie widziałam dość dobrego opracowania tego tematu) i rozpracowała temat :)

A mogę zapytać co nie pasuje ci w gotowych mieszankach?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

motyleqq
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 15:56
Lokalizacja: Łuków
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: motyleqq » 11 grudnia 2012, 18:02

a jakie miałyby to być dodatkowe pokarmy? siano oczywiście ma cały czas :)
w tym temacie jest napisane, że jak dajemy jedzenie oparte na tej diecie, to nie trzeba już dawać wit C?

a co do gotowych mieszanek- w wielu jest więcej zbóż, niż warzyw. w tych, co zboża są na drugim miejscu, na pierwszym nie są warzywa, tylko 'roślinne produkty uboczne', czyli na pewno jakieś resztki. dopiero na trzecim miejscu są warzywa, a chyba świnki są roślinożerne, prawda? to tak jak w wielu suchych karmach dla psów i kotów(mięsożercy!) jest mnóstwo zboża(często znacznie więcej od mięsa!), a zamiast mięsa są również produkty 'podchodzenia zwierzęco' co w praktyce oznacza pióra, kopyta, pazury, dzioby.


Konto usunięte

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Konto usunięte » 11 grudnia 2012, 18:02

Dzięki vagina_denata, o to mi chodziło. Niby głupi błąd, a tyle wnosi do sprawy :confused:
Też przyłączę się do pytania, co nie pasuje ci w gotowych karmach ;)


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Dieta oparta na koncepcji Ratewatchers

Postautor: Fafka123 » 11 grudnia 2012, 19:08

Ktos w innym podał link do takiej ciekawej strony gdzie pisało ile dobra karma ma procent białka , węgla itp. Niby w tych gotowych mieszankach jest wit. C ale myślę że ona się ulatnia jak swinka nie zacznie jej jeść zaraz po wsypaniu ( nie chodzi mi o to że ona się nie ulotni gdy świnka będzie ja jeśc tylko musiała by ją dośc wcześnie spożyc żeby załapać się na jakąs domieszkę wit. C ) Mieszanki sa ok :) Tylko taka mała wzmianka co do tej wit. C w karmach ;)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas