Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czego świnki jeść NIE mogą

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Jakich warzyw NIE moga jesc

Postautor: Sensibles » 13 lipca 2011, 16:36

poza tym dużą ostrożność należy zachować przy sałacie, która nie dosyć, że powoduje wzdęcia

Wzdęcia powoduje wtedy, kiedy dasz naraz duża ilość i to w sytuacji, gdzie wcześniej świnka sałaty nie jadła lub jadła jej bardzo mało. Powiem Ci na przykładzie mojej świnki i świnki znajomej - zaczęłam od małych porcji sałaty, później zwiększałam. Teraz Xsara je nawet po 2 duże garście sałaty (tak samo jest z kapusta, na jej temat też krążą jakies fałszywe pogłoski, że wzdyma itd.) i ma się dobrze. nic jej nie jest, wzdęć nie ma. U kumpeli było tak samo.
jest naszpikowana chemią, oczywiście co innego sałata wyhodowana we własnym ogródku.

Dokładnie. Sałata kupiona jest mocno pryskana, ma w sobie strasznie dużo konserwantów i środków owadobójczych, które mogą być nawet śmiertelnie trujące dla świnek. Oczywiście od dokładnie umytej sałaty nic się stać nie powinno, ale, jak już kiedyś pisała vagina_denata - nie wszystko uda nam się z sałaty zmyć.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Jakich warzyw NIE moga jesc

Postautor: Konto usunięte » 13 lipca 2011, 16:53

vagina_denata pisze:Nie, to nie jest prawda.
Zarówno na Caviarnii jak i Guinea Lynx w jadłospisie dla świnek są podawane owoce z jedną pestką (brzoskwinie, śliwki). Trujące są pestki, gałęzie i liście, a nie miąższ owoców.

tu sie zgadzam moje swinie jedza te owoce,oczywiscie nie codziennie ale od dawna i nigdy nie bylo klopotow


Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Jakich warzyw NIE moga jesc

Postautor: Pohjola » 15 lipca 2011, 18:57

Pozwolę sobie w końcu napisać coś na temat... 8-)

Świnki nie mogą jeść ziemniaków, rabarbaru (choć to nie warzywo). Proponuje zmienić temat na 'co świnki jeść nie mogą '(nie tylko warzywa) wtedy lista by się wydłużyła i stała się przydatniejsza .
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2011, 20:10 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłam.


Awatar użytkownika
Meam
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 16:06
Świnki morskie: Rita- mały terrorysta
Kontaktowanie:

Re: Czego świnki jeść NIE mogą

Postautor: Meam » 16 lipca 2011, 14:33

Ja Ricie daję raz na jakiś czas owoce jedno pestkowe, wcześniej dokładnie myję owoc i wyciągam pestkę ;)

Rita jest ze mną od 10.05.2010

Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Czego świnki jeść NIE mogą

Postautor: Pohjola » 16 lipca 2011, 14:41

Wy ciągle mielicie te jednopestkowce ? ;)
-mleko,
-jaja,
-słodycze,cukry
-fasola,
-niełuskany słonecznik
-suszone ziarna kukurydzy
-rośliny ozdobne i iglaste
-świeży chleb i inne produkty piekarnicze


Karola S
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:24
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Difro & Tolien
Kontaktowanie:

Re: Czego świnki jeść NIE mogą

Postautor: Karola S » 18 listopada 2011, 22:52

zastanawiam sie czy moga jesc kielki czarnej rzepy??

DIFRO & TOLIEN :)
Obrazek

pietro
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 2021, 22:23
Kontaktowanie:

Re: Jakich warzyw NIE moga jesc

Postautor: pietro » 31 marca 2021, 22:29

Martex pisze:Nie ! Świnki naprawdę NIE MOGĄ jeść takich owoców !


Co za bzdury piszesz. Oczywiście, że mogą jeść śliwki, czereśnie, wiśnie, brzoskwinie, morele. Ktoś wam głupot naopowiadał z tymi owocami jednopestkowymi, albo źle zrozumiecie. Owszem nie można podać całego owoca z pestką, ponieważ świnka tą pestkę rozgryzie, a jak wiadomo pestki tych owoców są trujące. Nie mniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, do podania kawałka tych bogatych w witaminy i wartości odżywcze owoców po usunięciu pestki. Nie za często, ze względu na dużą ilość fruktozy, ale raz na tydzień spokojnie można dać.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas