Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
_Świniaczkowa_
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2020, 19:07
Świnki morskie: Gucio
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: _Świniaczkowa_ » 8 czerwca 2020, 8:51

Versele laga cavia complete, cavia nature, kolby od święta, ziółka z herbal pets lub suszę sama :D :D :lol: :tooth:

Uśmiechnij się! Naprawdę warto :P

Awatar użytkownika

Nairda
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2020, 20:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Nairda » 8 sierpnia 2020, 16:33

Witam.
Ehhh miałam posta gotowego i wywaliło mnie :/ :/

Przedarłam się przez wszystkie posty i mam lekki problem. Główne polecane przez Was karmy u mnie się nie sprawdziły. Od 2 tygodni mam prosiaki. Wcześniej z powodu wirusa były u kolegi. Karmy jakie im kupowałam to bephart pelet serduszka (w zielonym opakowaniu) i tego w ogóle się nie tknęły. Kupiłam im też VL Complit i VL Natural. Te dwie ostatnie karmy rzekomo jadły. Niestety jak się okazuje nie do końca było to prawdą. Ewidentnie nie podchodzi im pelet przy czym ten VL Complit jak poleży to z braku laku go zjedzą. Tego z VL Nature w ogóle nie chca się tknąć. I moje pytanie brzmi czy są jakieś zbilansowane karmy, ale bez peletu? Widziałam jeszcze Brit i wcześniej wspomnianą Pig cośtam cośtam, ale ceny powalają. Nim prosiaki trafiły do mnie to jadły też sklepową mieszankę. Wygląda ładnie i ładnie pachnie i na dobrą sprawę wyglądało, że w środku są naturalne rzeczy bez barwników i ziaren. Osobiście nie mam dostępu do tej mieszanki, a zmuszanie prosiaków by jadły to co nie do końca im odpowiada też nie jest dobre. Jest jeszcze karma Alerga czy Alergia ale ona jest tylko w małych opakowaniach 600gr i tez ma duzo granulatu :(

Poratujecie czymś bez granulatu/peletu??


I jeszcze pytanie. Mam na dzialce hibiskusy. Dawac im tylko suszone kwiaty, czy świeże też można?


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: wikktta » 26 sierpnia 2020, 5:15

probowalas moze cavia nature od vl?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Darom » 29 sierpnia 2020, 14:07

Tylko cavia complete.


Luna19
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2020, 13:17
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Luna19 » 31 sierpnia 2020, 13:23

Wersele Laga Neture


hihihihi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2019, 23:06
Świnki morskie: świnka (chłopak) [*]
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: hihihihi » 31 sierpnia 2020, 13:42

mój jadł od dawna vitapol karmeo premium i dałem mu trochę versele laga cavia muesli i mu zaszkodziła zmiana karmy bo vitapol nie był intensywny w zapachu a ta druga bardziej i składem tez się różniła a widziałem ze inni maja nawet 3 rożne karmy


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: wikktta » 8 października 2020, 17:45

moje świnki zwyczajowo jedły cavia complete, chwilowo przerzuciłam się na beaphar nature i mimo początkowych problemów teraz zajadają aż im się uszy trzęsą


amiwar
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 kwietnia 2021, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: amiwar » 10 kwietnia 2021, 18:44

Ja podaję Versele Laga Complete i Beaphar nature . VL je bardzo chętnie. Beaphar z reguły wtedy, gdy w miseczce nie ma już VL ;-) (podaje w proporcji 2 VL : 1 B ) .

Ostatnio w sklepie zwróciła moją uwagę karma NATUREland complete guinea pig. (skład: susz roślinny rosnący na trwałych pastwiskach u podnóża Alp, płatki grochu 11,4%, warzywa (suszona marchew, suszona pietruszka 2,1%, suszony pasternak, suszone buraki), zioła (suszone kwiaty nagietka 2%, suszone pokrzywy, suszona mięta pieprzowa 1,1%, suszona melisa, suszony mniszek lekarski, suszony rumianek), suszone jabłka 4%, płatki bobu 3,3%, suszona lucerna, nasiona lnu, czarnuszka, nasiona kopru włoskiego. / białko surowe 13,1%, oleje i tłuszcze surowe 2,7%, popiół surowy 15,5%, włókno surowe 16,8%, witamina A 1170 IU, witamina C 59 mg, witamina D3 81 IU, witamina E 7 mg.). Znacie?
Ja planuje podawać raz na jakiś czas.


sonreida
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 września 2020, 10:08
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: sonreida » 11 kwietnia 2021, 19:54

Versele Laga Cavia Complete, wcześniej Cunipic Alpha Pro.


Pucio_official
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwietnia 2021, 8:52
Świnki morskie: Pysio Frodo i Pucio Bilbo
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Pucio_official » 23 kwietnia 2021, 15:06

Ja kupuję karmę firmy Versele-laga i nie podaje świnkom kolby bo zawiera składniki, których świnki nie mogą jeść ;)

Kocham wszystkie świniaczki świata

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas