Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Aleks_i_Zea
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 7 kwietnia 2021, 14:25
Świnki morskie: Zea
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Aleks_i_Zea » 25 kwietnia 2021, 21:20

Ja polecam versele laga cavia complete, nie ma zbórz, które szkodzą świnkom morskim. Ma bardzo dobry skład i jest w formie granulatu, świnka nie wybiera najlepszych kawałków. Ja nie daję mojej śwince kolb, ale jak dajesz to najlepiej te bez zbóż.
Pozdrawiam,. :)


Awatar użytkownika

Vuchak
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lipca 2021, 17:47
Świnki morskie: Nemezis i Lete
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Vuchak » 22 lipca 2021, 17:55

Czy ktoś zna tą karmę i wie czy jest dobra?: https://allegro.pl/oferta/bezzbozowa-ka ... 0009800606
Szukam jakiejś nowej, ponieważ moje świnki strasznie wybierają co najlepsze z VL Nature, a VL Crispy Pellets jedzą już jak muszą, a VL CC nie jest za bardzo na moją kieszeń. Skład tej podlinkowanej wydaje mi się być ok.


Aleks_i_Zea
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 7 kwietnia 2021, 14:25
Świnki morskie: Zea
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Aleks_i_Zea » 22 grudnia 2021, 20:16

Musicie sprawdzi czy karmy mają zboża, jeśli tak absolutnie nie podawajcie jej śwince, ponieważ świnki nie mogą jeść zbóż. Ja osobiście najbardziej polecam Versele laga cavi complete, ale są równiez inne karmy bezzbożowe wysokiej jakości :)


Dieselek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 grudnia 2021, 21:48
Świnki morskie: Diesel
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Dieselek » 22 grudnia 2021, 22:16

Ja polecam karmę vitapol


Piteraszek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 października 2022, 21:22
Świnki morskie: Puszek
Szybki
Koza
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Piteraszek » 1 października 2022, 21:48

Dieselek pisze:Ja polecam karmę vitapol


A ja nie polecam, przede wszystkim skład tych karm jest nieodpowiedni (zawartość zbóż). Po drugie świnkom raczej nie smakuje, początkowo kupiłem ją przez niewiedze ale świnki jej nie jadły. Później się dokształciłem i kupuję Versele Laga Cavia Complete oraz Korona Natury z firmy Natural-Vit (tą przeznaczoną dla Kawii oczywiście). Przy okazji mam pytanie, czy karma marki Kuvian jest dobra? Skład wydaje się w porządku ale nigdzie nie czytałem żeby ktoś ją polecał (cenę ma zachęcającą).


werronka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 września 2023, 12:40
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: werronka » 8 września 2023, 12:46

Ja moją Lunę karmię karmą Versele Laga Cavia Nature. Jest to optymalna karma, idealnie dopasowana do potrzeb żywieniowych świnek morskich. Ta wyjątkowa mieszanka składników naturalnych to gwarancja wszystkich niezbędnych elementów odżywczych, witamin, minerałów i aminokwasów, niezbędnych do zachowania optymalnej kondycji oraz zapewnienia naszym pupilom zdrowia i pełnej satysfakcji z życia.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas