Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Konto usunięte

Re: Twoja karma

Postautor: Konto usunięte » 14 maja 2011, 18:10

Stefan je bardziej granulaty :cavia complete,cavia pro i coś sypkiego rzadko np.cavia natura ,beaphart jakiś (mama kupywała) ;)


Awatar użytkownika

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Sandi » 14 maja 2011, 22:35

Mi się po prostu słabo zrobiło, jak przeczytałam ten temat-szczególnie wypowiedzi Gucia wprawiły mnie w osłupienie.
Jak można tak karmić świnkę...
Moja Mania je karmy z wyższych półek-Vitakraft Emotion Beauty lub Cavia Complete-zajada z apetytem :)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Damian_1 » 15 maja 2011, 15:33

Po co chcesz robić prześwietlenie?
Czy naprawdę nie możesz dołoży kilku złoty do dobrej karmy?
Np. większość karm vitakraft emotion kosztuje 1kg 20-25zł i starcza na około 3tyg.
Albo ja zamówiłem 7kg versele laga cavia crispy za niecałe 55zł na allegro (wysyłka była gratis przy zakupie za co najmniej 50zł).
Do tego jakieś ziółka raz od czasu, warzywa i owoce, stały dostęp do siana i wody i świnka ma jak w raju.
ps. Gucio, dajesz swojej śwince sianko ?


Awatar użytkownika
Cherry
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 5 marca 2011, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Krakers i Drops
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Cherry » 18 maja 2011, 21:38

Ja dawałam tą karmę swoim świniom i teraz zmieniłam zdanie na jej temat. Do połowy opakowania wszystko jest fajne, świnie jedzą. Potem karma robi się drobna, więcej tam płatków kukurydzianych i dmuchanego ryżu (mam nadzieję, że to jest to o czym mówię :?: ) i zdarzyło mi się nie raz znaleźć tam niełuskany słonecznik. Teraz podaję świniom Cavie Complete i dla urozmaicenia Vitakraft Power Life (w sumie nie kupiłabym tego, gdyby nie to, że ani Cavii Complete ani Cavii Nature nie było w zoologicznym przez 2 jak nie więcej tygodni, mi się kończyła karma i musiałam im coś natychmiast kupić, a ta była najlepsza).

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Artur Schopenhauer

Inka97
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 stycznia 2011, 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Wilczyce
Świnki morskie: Lenka i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Inka97 » 19 maja 2011, 18:37

Słonecznik w Nature?! Ja mam paczki do dna idealne :)

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Sandi » 19 maja 2011, 22:19

Ta karma jest jak najbardziej w porządku, tysiąc razy lepsza od Meganu czy innych śmieci!
Hm...skąd wiem, w jakim jesteś wieku? Pisałaś, że chodzisz do 5 klasy, z czego mogę wywnioskować, że masz 12 lat, podobnie, jak ja. Z tym, że ja mam jakiekolwiek pojęcie o zwierzęciu i jego prawidłowej diecie i nie karmę futrzaka byle jakim śmieciem.
20 złotych, powiadasz? Podaj mi linka do karmy Megan, która tyle kosztuje w zoologicznym.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: vagina_denata » 20 maja 2011, 15:40

Cherry pisze:Ja dawałam tą karmę swoim świniom i teraz zmieniłam zdanie na jej temat. Do połowy opakowania wszystko jest fajne, świnie jedzą. Potem karma robi się drobna, więcej tam płatków kukurydzianych i dmuchanego ryżu (mam nadzieję, że to jest to o czym mówię :?: ) i zdarzyło mi się nie raz znaleźć tam niełuskany słonecznik. Teraz podaję świniom Cavie Complete i dla urozmaicenia Vitakraft Power Life (w sumie nie kupiłabym tego, gdyby nie to, że ani Cavii Complete ani Cavii Nature nie było w zoologicznym przez 2 jak nie więcej tygodni, mi się kończyła karma i musiałam im coś natychmiast kupić, a ta była najlepsza).

Cherry, piszesz o Megan, czy o Cavia Nature? Domyślam się, ze o Megan, ale można źle zrozumieć :p
Też raz ją kupiłam bo nie było nic innego i musiałam wywalić całe wiadro (karma w wiadrze, święci pańscy...), bo nie dość, że wyglądała jak syntetyczna kupa to jeszcze świnka nawet nie chciała jej dotknąć.

Gucio01 pisze:No to nie wiesz :D


rz. "Wiesz" pochodzi od "wiedzieć", od "wierzyć" jest "wierz".

15 zł, za tą karmę, nie wciskaj kitu, tyle to może kosztować 3 kg wiadro, normalne opakowanie jest tańsze od Animals.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Gucio01 » 20 maja 2011, 15:48

No to ile Animals kosztuje?!
Ja Megan kupowałam w dużym opakowaniu. Więc dla tego kosztowała mnie 15 a czasami 20. Świnka zjadała, aż jej się uszy trzęsły.


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Damian_1 » 20 maja 2011, 18:37

Jak nie miała co jeść, to musiała jeść ten szajs :!:
Ja ostatnio byłem w sklepie zoologicznym i nie dziwię się że taki uparty jesteś bo sprzedawca wszystko wciśnie :lol:
Gdy prosiłem o karmę vitakraft wciskali mi vitapol mówiąc że jest lepszy :roll:
A tak po za tym obejrzałem sobie tą karmę MEGAN (była w takim wiaderku przeźroczystym) i szczerze wydaje mi się że vitapol już jest lepszy.


Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma

Postautor: Chochlik » 20 maja 2011, 20:42

fakt zgadzam się. Ja kupiłam Meganke raz w Wigilie i przez całe święta nic z miski nie ubyło. A i wróćmy do tego, że śwince smakuje. To, że ty lubisz slodycze, cole chipsy nie znaczy, że jest to zdrowe. I słuchaj rad ludzi, którzy dobrze życzą świnkom. bo gdy wypowiada się jedna osoba możesz jej nie wierzyć, ale gdy kilka mówi, że jest coś nie tak to się lepiej zastanów!

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas