Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kolby dla chomika

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Kolby dla chomika

Postautor: Damian_1 » 10 grudnia 2011, 16:09

Dzisiaj zrobiłem moim świniakom małe zakupy i że dawno nie kupowałem im kolb, to chciałem im na przedwczesne święta zrobić niespodziankę, niestety w pośpiechu kupiłem kolby dla chomika :oops:
Te kolby to vitakraft kracker z owocami, skład: ziarna, roślinne produkty uboczne, substancje mineralne, owoce (1%), miód, witaminy i inne substancje. (sztuk 2 w opakowaniu)
Czy mogę dać to świnkom czy lepiej nie :?:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: vagina_denata » 10 grudnia 2011, 16:13

Ten miód to trochę nie bardzo.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: Damian_1 » 10 grudnia 2011, 16:27

Ale w kolbach dla świnek też jest niby miód, np. tu http://allegro.pl/vitakraft-kracker-3-s ... 87777.html
Po za tym wydaje mi się że będą to minimalne ilości, więc nie wiem czy może być w nich coś szkodliwego dla świnek :?:
Jeszcze nie otwarłem ale na obrazku są pokazane te kolby i wydaje mi się że jest w nich bardzo dużo ziaren, ale to ma być tylko jako taka przekąska, więc nie wiem czy dać czy nie :| :?:


Awatar użytkownika
MuFfa96
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 listopada 2011, 19:35
Świnki morskie: Tusia [*]<3 Czikita [*]<3 Fifek [*] <3 Tina <3
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: MuFfa96 » 10 grudnia 2011, 16:32

jak już kupiłeś to daj. Raz na jakiś czas jak zje kolbę, to nic jej się nie stanie. Drugą możesz dać np. na święta.


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: Damian_1 » 10 grudnia 2011, 19:09

Wiem że się nie stanie, chciałem kupić żeby sobie się pobawiły bo kilka miesięcy nie dostawały, ale za pomyłką kupiłem dla chomika i nie wiem czy mogę dać świnkom :?:


Awatar użytkownika
MuFfa96
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 listopada 2011, 19:35
Świnki morskie: Tusia [*]<3 Czikita [*]<3 Fifek [*] <3 Tina <3
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: MuFfa96 » 10 grudnia 2011, 19:48

no skoro sam wywnioskowałeś, że nic im się nie stanie to mogą. Ale ogółem nawet kolb dla świnek morskich nie powinno się podawać.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: Sandi » 11 grudnia 2011, 11:11

A dlaczego nie powinno? Można, tylko wszystko w odpowiednich ilościach, bo kolby nie są zbytnio zdrowe.
Hamburgery też nie są zdrowe, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi ;) To działa na tej samej zasadzie.
damianek333-jak dla mnie możesz podać bez problemu. W skład prawie każdej kolby wchodzi miód, bo dzięki niemu z kolby nie odpadają ziarenka i inne składniki.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: vagina_denata » 11 grudnia 2011, 18:42

damianek333 pisze:Ale w kolbach dla świnek też jest niby miód, np. tu http://allegro.pl/vitakraft-kracker-3-s ... 87777.html
Po za tym wydaje mi się że będą to minimalne ilości, więc nie wiem czy może być w nich coś szkodliwego dla świnek :?:
Jeszcze nie otwarłem ale na obrazku są pokazane te kolby i wydaje mi się że jest w nich bardzo dużo ziaren, ale to ma być tylko jako taka przekąska, więc nie wiem czy dać czy nie :| :?:

Hmm, no to sama nie wiem. Szczerze to nie wiedziałam, że w kolbach jest miód, no ale ja ich nie daję, więc jestem nie w temacie. ;)
Skład jest bardzo podobny albo taki sam jak w kolach dla świnek, imho możesz je dać.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: Damian_1 » 11 grudnia 2011, 19:09

vagina_denata pisze:
damianek333 pisze:Ale w kolbach dla świnek też jest niby miód, np. tu http://allegro.pl/vitakraft-kracker-3-s ... 87777.html
Po za tym wydaje mi się że będą to minimalne ilości, więc nie wiem czy może być w nich coś szkodliwego dla świnek :?:

Jeszcze nie otwarłem ale na obrazku są pokazane te kolby i wydaje mi się że jest w nich bardzo dużo ziaren, ale to ma być tylko jako taka przekąska, więc nie wiem czy dać czy nie :| :?:

Hmm, no to sama nie wiem. Szczerze to nie wiedziałam, że w kolbach jest miód, no ale ja ich nie daję, więc jestem nie w temacie. ;)
To fajnie będą szczęśliwe z przekąski, dam im jutro rano jak pójdę do szkoły bo wolę już teraz nie dawać bo by mi całą noc hałasowały :P
Skład jest bardzo podobny albo taki sam jak w kolach dla świnek, imho możesz je dać.


Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

Re: Kolby dla chomika

Postautor: Róziaczek » 31 grudnia 2011, 22:27

vagina_denata - ten miód to pewnie w śladowych ilościach
Myslę że możesz dać spokojnie te kolby prosiakowi, bo nie powinny mu zaszkodzić

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas