Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Żywienie świnki po porodzie

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
tanakakt
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 marca 2012, 10:39
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Zdzisław, Magdalena, Disel, Luci alias Piłeczka.
Kontaktowanie:

Żywienie świnki po porodzie

Postautor: tanakakt » 19 marca 2012, 10:57

Witam.Moja świnka dzisiaj urodziła dwa młode,czy trzeba do zwykłej diety dodać coś specjalnego? Samiczka na stałe dostaje wit.C czy oprócz tego podawać jakieś inne preparaty? Czym karmić maluszki? Czy też podawać im wit.C?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Żywienie świnki po porodzie

Postautor: KaroKa » 19 marca 2012, 17:04

Jeśli chodzi o świnkę to podawaj jej wszystkiego więcej,możesz jakąś karmę specjalistyczną podawać,ale w sumie jest to nie potrzebne.A maluchy przecież jeśli mnie pamięć nie myli żywią się mlekiem matki,no nie?No ale niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony.


Awatar użytkownika
kdp2
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 października 2011, 9:53
Kontaktowanie:

Re: Żywienie świnki po porodzie

Postautor: kdp2 » 19 marca 2012, 19:26

Jeśli chodzi o mamę to po prostu dawaj to co do tej pory tylko w trochę większej ilości tak żeby i mama i dzieci mogły się najeść. Maluszki na początku będą piły mleko mamy, potem zaczną za jej przykładem jeść samodzielnie i równocześnie będą piły mleko. Samiczka karmi tak ok 3-4 tygodnie czasem dłużej ale po 21 dniach trzeba samczyki oddzielić od mamy.
Musisz obserwować czy mama zajmuje się małymi, czy je karmi. Maluszki trzeba przez pierwsze dni ważyć codziennie i sprawdzać czy przybierają na wadze, potem wystarczy raz w tygodniu. Jeśli mama nie będzie karmić młodych trzeba je zacząć sztucznie dokarmiać.

Jeśli możesz nie kupuj świnki w zoologu, zaadoptuj viewtopic.php?f=4&t=4215 viewtopic.php?f=4&t=4214 lub zgłoś się do zarejestrowanej hodowli
Nie ma mnie przez sprawy rodzinne i zawodowe - gdy będę potrzebna proszę o PW.
Obrazek

monita2009
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2013, 9:39
Kontaktowanie:

Re: Żywienie świnki po porodzie

Postautor: monita2009 » 12 listopada 2013, 10:25

Mam pytanie. czytałam, że maluszków nie powinno się brać w ręce ponieważ matka poczuje od nich zapach i je odrzuci, a tu czytam, że muszę je ważyć. Moja świneczka niebawem urodzi. Nie wiem ile będzie maluszków. Proszę o porady jak się nimi opiekować i dlaczego trzeba je zabrać od matki po 21 dniach?


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Żywienie świnki po porodzie

Postautor: Talia » 12 listopada 2013, 20:39

Ja bardzo często "rodziłam" z moimi świnkami, rozrywałam błony, odsysałam wody płodowe które zatykały im noski, ważyłam maluszka w trakcie kiedy poród jeszcze trwał i nigdy matka go nie odrzuciła. Chyba musiałaby to być jakaś strasznie dzika świnka żeby z tego powodu porzuciła dziecko.


monita2009
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2013, 9:39
Kontaktowanie:

Re: Żywienie świnki po porodzie

Postautor: monita2009 » 14 listopada 2013, 21:59

A czy ktoś z Was może mi powiedzieć czego więcej a czego mniej dawać śwince w ciąży i po porodzie? Bardzo Was proszę.


monita2009
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2013, 9:39
Kontaktowanie:

Re: Żywienie świnki po porodzie

Postautor: monita2009 » 18 listopada 2013, 20:23

Dziś się urodziły dwa świniaczki!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

  • Dołącz do nas