Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: czikuczikulinka » 10 kwietnia 2014, 7:59

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jedzonka. czytałam, że prosiaczkom można dawać rzodkiewkę jednak wdaje mi się, że jest zbyt paląca.. a co z liśćmi rzodkiewki albo szczypiorkiem? można je podawać zwierzaczkom czy nie powinno się? :] usiłuję urozmaicić dietę mojemu Georgowi bo wcina tylko raptem 4 rodzaje warzyw. ;)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Hahnoto » 10 kwietnia 2014, 20:31

Szypiorku nie można, liście rzodkiewki można, samą rzodkiewkę generalnie też, ale nie każda świnka za nią przepada ;)


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: czikuczikulinka » 11 kwietnia 2014, 12:45

ok dziękuje bardzo ;)


Bunia
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2014, 21:49
Lokalizacja: Łowicz
Świnki morskie: Czarli i Czesio
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Bunia » 12 maja 2014, 12:41

mleka swinkom się nie podaje oraz róznych innych nabiałów,swinki jedza warzywka owoce oraz trzeba podawac wit.c najlepiej Cebion 0,5ml strzykawka.Prosze innej wit.c np juwit nie podawac bo zawiera aspartan=to trucizna.A co do suchej karmy to polecam VL swinki scieraja sobie na niej ząbki polecana jest przez lekarzy weterynarii.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Sensibles » 18 maja 2014, 15:09

cezary pisze::) Witam i pozdrawiam. Z całym szacunkiem, ale mleko świnkom????????po co??????????? Kto ma świnkę- niech dba o nią, bo w końcu Wy ją kupiliście.....sam do was nie przyszła.....

Ludzie...jak wchodzicie w jakiś wątek, to jak klikniecie na nazwę wątku - pokazuje się pierwsza strona. Ten temat ma ponad 60 stron i temat mleka jest już dawno zakończony. Już wszyscy wiedzą, że się nie podaje, bo to stała procedura jest, że ktoś jest nowy na forum i zaczyna pisać o tym nieszczęsnym mleku, o którym jest mowa na pierwszej stronie wątku. Ogarnięcia trochę proponuję.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.


ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: ewola00 » 26 września 2014, 17:28

dopiero zaczynam interesować się poważniej tematem hodowli świnek, mam w planie zakupić kilka zwierzaków, ale najpierw chciałabym się dobrze przygotować z wiedzy co i jak aby ich nie skrzywdzić chociażby złym karmieniem itd. bardzo cenne porady dajecie, cieszę się, że tu trafiłam bo w wielu wątkach rozwiewacie moje wątpliwości póki co :) a Wy od jak dużych hodowli zaczynaliście? oczywiście rozsądnych, takich dla siebie :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: GalaxySparkle » 28 września 2014, 20:45

Rozmowy o hodowlach są w innym dziale, a nie w wątku o dozwolonym jedzonku.


Awatar użytkownika
amack
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 13 października 2014, 18:50
Świnki morskie: Świnek
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: amack » 13 października 2014, 19:34

Moje pytanie nie brzmi, czy mogę podać bo wiem, że mogę, ale dlaczego wszędzie gdzie czytam to jest napisane w małych ilościach? Chodzi mi o SAŁATĘ masłową (tę "zwykłą"). Mój świniak ją po prostu uwielbia i dla niego jak nie ma sałaty, to nie ma jedzenia. Oczywiście je inne rzeczy, ale za sałatą piszczy codziennie. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego świnka nie powinna jeść dużo sałaty? :)


ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: ewola00 » 13 października 2014, 21:38

być może po prostu nie chodzi o nic innego jak tylko o samopoczucie i brzuszek ;p wiesz z sałatą różnie bywa, może w zbyt dużych ilościach powoduje bóle brzuszka lub coś takiego... sama dokładnie nie wiem ale też słyszałam, żeby nie przesadzać


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

  • Dołącz do nas