Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Emilka » 5 marca 2009, 12:39

Wiesz co możesz podawać jej herbatę w małych ilościach.Ponoć świnki przepadają za herbatą. Ja swojej Pusi daje po jednej łyżce stołowej dziennie.Jeśli ona jeszcze chce daje jej kilka kropel z pipetki< i wtedy też zasypia. Więc tak podaj jej łyżkę stołową zaparz sobie herbatę i jak ona będzie chciała jeszcze to daj jej kilka kropelek z małej łyżeczki.Jeżeli będzie chciała więcej to możesz udać się do weterynarza. On da jej jakieś leki i nie będzie już taka spragniona herbaty



<pipetka można ją kupić w aptece

Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika

bezag
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 27 lutego 2009, 22:19
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: bezag » 5 marca 2009, 13:12

ona ma 1 tydzień i pół.
dzisiaj dałam jej to odrazu całą łyżke wypiła..


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Bercik » 5 marca 2009, 14:19

Zgodzę się z Madzia
wg mnie herbata jest dla lubi a woda dla zwierząt
a jeżeli nie chce jej pić to można spróbować siemienia lub ziołowego naparu ale słabego

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Karolajna » 5 marca 2009, 21:55

Ja nie eksperymentuję. Zwykła woda i sok z owoców i warzyw (świeżych) wystarczy.
Sama nie pijam herbaty, kawy itp. Najczęściej pije wodę, ale w ciągu dnia pijam np. czekoladę.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

bezag
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 27 lutego 2009, 22:19
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: bezag » 6 marca 2009, 10:58

Ja tam uwielbiam herbate kawe czasem tez pije inke lub normalną. czekolade nie lubie pic ale uwielbiam soki


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Emilka » 6 marca 2009, 12:59

Przepraszam, ale czy to jest temat co wy lubicie? Tu chyba chodzi o dobro świnki nie? Bercik co ci odbiło z siemieniem? Prosiak nigdy tego nie wypije. Jeżeli nie lubi wody należy podawać sok z trawy lub owoców. Nie należy także dawać cytryny , ponieważ świnki za nią nie przepadają. I mam prośbę Bercik nie mów jak nie jesteś pewny.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Magda_Oska » 6 marca 2009, 13:00

bezag pisze:Ja tam uwielbiam herbate kawe czasem tez pije inke lub normalną. czekolade nie lubie pic ale uwielbiam soki

To że TY lubisz, to nie znaczy, że musisz tym truć zwierzaki :)


edit. literówka :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Emilka » 6 marca 2009, 13:04

Zgadzam się z Magdą. Wejdź na forum dla miłośników kawy i herbaty


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Bercik » 7 marca 2009, 0:02

Emilka pisze:Przepraszam, ale czy to jest temat co wy lubicie? Tu chyba chodzi o dobro świnki nie? Bercik co ci odbiło z siemieniem? Prosiak nigdy tego nie wypije. Jeżeli nie lubi wody należy podawać sok z trawy lub owoców. Nie należy także dawać cytryny , ponieważ świnki za nią nie przepadają. I mam prośbę Bercik nie mów jak nie jesteś pewny.


WYPRASZAM SOBIE jak masz inne zdanie niż ja to może zapytaj się czemu tak uważam!!!
Lilu piła wywar z siemienia, polecony przez weta

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: herbata??

Postautor: Karolajna » 7 marca 2009, 10:28

Emilka pisze:Nie należy także dawać cytryny , ponieważ świnki za nią nie przepadają. I mam prośbę Bercik nie mów jak nie jesteś pewny.

Sok z cytryny powoduje zajady, jak każdy kwaśny cytrus. Świnka może lubić sok z cytryny, ale zazwyczaj się nie podaje go, ponieważ powoduje zajady, a poza tym mówi się że cytryna ma dużo wit.C, co oczywiście nie jest prawdą. Bogate źródło wit.C w PL posiada pietruszka oraz dzika róża.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas