Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Aine
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 października 2022, 15:51
Świnki morskie: Lola, Bastian
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Aine » 7 października 2022, 14:45

Możesz podać tego typu owoce śwince, ale musisz wcześniej wyjąć pestkę. Mimo wszystko pestki są trujące (po jednej raczej nic by się nie stało, no ale większa ilość...). Poza tym takie owoce mają różne pozytywnie działające substancje więc są wręcz zalecane, choć w odpowiednich ilościach. Z tego co wiem to akurat wiśnie są niechętnie jedzone przez świnki, no ale to musisz już sam sprawdzić ;) Są nawet całe artykuły na ten temat, bo jednak jest sporo plotek, które fałszują realny obraz tego co świnki mogą jeść.

Uwielbiam świnki morskie i staram się dowiadywać o nich coraz więcej - z pewnością dużą pomocą jest to forum oraz blogi różnego typu jak ten.

Awatar użytkownika

Piteraszek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 października 2022, 21:22
Świnki morskie: Puszek
Szybki
Koza
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Piteraszek » 18 marca 2023, 20:16

Wiem, że temat topinamburu buł już poruszany ale to co znalazłem na forum dotyczy tylko bulw. Wiem też o dostępnych w sprzedaży suszonym zielu i pędach tej rośliny (podobno gryzonie za nimi przepadają), wiele karm i mieszanek uzupełniających ma je w składzie. Ja mam jednak pytanie: Czy można podawać świnkom świeże łodygi i liście? W okresie od wiosny do jesieni lwią część diety moich świnek stanowią produkty z własnego warzywnika oraz inne rośliny powszechnie rosnące w okolicy (koniczyna i mniszek lekarski na czele ale również wiele gatunków traw). Zastanawiam się zatem nad uprawą tzw. słonecznika bulwiastego. Ktoś ma jakieś doświadczenia?


Awatar użytkownika
osbar
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2023, 15:59
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: osbar » 30 października 2023, 16:03

Aine pisze:Możesz podać tego typu owoce śwince, ale musisz wcześniej wyjąć pestkę. Mimo wszystko pestki są trujące (po jednej raczej nic by się nie stało, no ale większa ilość...).VSP30Poza tym takie owoce mają różne pozytywnie działające substancje więc są wręcz zalecane, choć w odpowiednich ilościach. Z tego co wiem to akurat wiśnie są niechętnie jedzone przez świnki, no ale to musisz już sam sprawdzić ;) Są nawet całe artykuły na ten temat, bo jednak jest sporo plotek, które fałszują realny obraz tego co świnki mogą jeść.


Witam!

Czy mogę podać śwince:

1. Suszoną figę;
2. Chrupki kukurydziane takie dla dzieci?

Właśnie takie sobie jadłam i świnki z ciekawością się przyglądały. Mam takie bez konserwantów z kaszki kukurydzianej z odrobiną soli :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: MajaiRosie » 10 listopada 2023, 10:57

Figi nie dawaj, chrupek bardzo niewiele - to jednak przetworzona żywność, ale po kilku nic im nie będzie. Lepiej podać płatki górskie owsiane :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas