Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak karmicie swoje swinki? Jak podajecie sianko?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Justyski
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:21
Kontaktowanie:

Jak karmicie swoje swinki? Jak podajecie sianko?

Postautor: Justyski » 1 lutego 2007, 1:18

Moja wymarzona swinka jest juz w domu :). Kupilam jej pokarm - granulat, jakim byla karmiona w sklepie. Na opakowaniu napisano, ze to pokarm pelnowartosciowy i na razie (przez 2-3 dni) tylko nim bede ja karmic.
Czy w ogole mozna karmic swinke tylko takimi pelnowartosciowymi mieszankami (granulaty, mieszanki z ziarnami) i ewentualnie warzywa/owoce traktowac jako przekaske raz na jakis czas (po plasterku jablka czy marchewki, na czysta trawe czy mlecz w centrum Wroclawia chyba nie mam co liczyc...)?
Czy w takich mieszankach jest dosc witaminy C, zeby nie martwic sie o jej niedobor?
Czy zwierzak moze caly czas miec jedzonko w misce czy lepiej karmic ja o okreslonych porach malymi porcjami, jakie zje od razu?
Czy oprocz sianka w pasniku, moge klasc swince sianko na sciolke, zeby na nim mogla lezec? Czy w ogole sianko mozna przedawkowac?
Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi i ewentualne odniesienia do innych tematow.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 1 lutego 2007, 2:11

Gratuluję świnki :D Niech zdrowo rośnie :D

Pamiętaj im bardziej urozmaicone jedzenie, tym lepiej. Więc jeśli oprócz podstawowego jedzenia (ziarna, granulat) będzie dostawała również świeże warzywa i owoce, to na pewno będzie szczęśliwa :D
Sianko jak najbardziej na podłogę, na pewno sobie z chęcia wymości w nim gniazdko no i jeśli jest leniwa, to nie będzie musiała się wysilac z podnoszeniem łebka :D (moja Izzucha nie ma paśnika).
Nie słyszałam o przedawkowaniu siana :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 1 lutego 2007, 5:15

Justyski był już taki temat: zywienie-f7/jadlospis-t168/


Justyski
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:21
Kontaktowanie:

Postautor: Justyski » 1 lutego 2007, 10:55

Przepraszam, za powtorzenie tematu, ale jeszcze nie zdazylam przejrzeac calej historii forum i nie do konca u miem sie w nim poruszaa. Dlatego bede wdzieczna zwlaszcza za linki do wczesniejszych tematow :).
Pozdrowienia od prosiaczka!


RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 1 lutego 2007, 12:34

Justyski pisze:Czy oprocz sianka w pasniku, moge klasc swince sianko na sciolke, zeby na nim mogla lezec? Czy w ogole sianko mozna przedawkowac?


1. Sianka nigdy nie przedawkujesz. Czym więcej tym lepiej, świniak będzie miał wygodniej.
2. Świniakowi możesz dawać sianko do paśnika i jako ściółkę.

Moje gg: 1844697

kocham świnki
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2 lutego 2007, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: kocham świnki » 3 lutego 2007, 15:10

Weterynarz kazała mi odchudzać moją świnkę. :cry: Czy to konieczne i czy
1.15 kg dla 2 letniego samca to naprawdę za dużo ?? I jak mam go odchudzić ?

KOCHAM ŚWINKI !!!!!

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 3 lutego 2007, 15:15

To zależy jaką wielkość ma Twój świnek. Dla niektórych te 1,15kg to będzie duża nadwaga, a dla innych dobra waga.
Może napiszesz chociaż jaką długość ma Twój świnek?
Jeśli ma nadwagę to trzeba będzie ograniczyć ilość smakołyków do minimum(tylko warzywka) i zapewnić większą ilość ruchu.


kocham świnki
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2 lutego 2007, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: kocham świnki » 3 lutego 2007, 15:47

Świnek ma 16,5 cm a jak się przeciąga to więcej

[ Dodano: 03 Luty 2007, 15:47 ]
pomyłka - 26,5

KOCHAM ŚWINKI !!!!!

zakochana w zwierzętach!
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 3 lutego 2007, 15:00
Kontaktowanie:

Własnie ja też mam problem!

Postautor: zakochana w zwierzętach! » 3 lutego 2007, 15:49

Moja świnka Pusia waży 1,2 kg i weterynarz kazał ją odchudzić do 0,95 kg. Tylko jak ja odchudzić. Ma około 30cm długości. Probowałam jej ograniczać jedzenie, ale jak tylko w chodziłam do swojego pokoju to ona piszczał z prośbą o jeszcze! Przecież one chcąbez przerwy jeść!!!!!!! :cry:
zrozpaczona

zakochan w zwierzątkach

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 3 lutego 2007, 16:43

kocham świnki pisze:pomyłka - 26,5

to rzeczywiście ma nadwagę. Moja świnka o takiej długości waży 500 gram, a chuda to ona nie jest. Nie możesz ulegać tak swojej śwince. Moje gdyby mogły to też jadłyby cały czas. Trzeba ograniczyć jej dietę o smakołyki, zapewnić więcej ruchu i nie zwracać uwagi na prośby, to jedyna rada, a świnka jest i tak bardzo wytrwała i będzie prosić i prosić...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas