Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trawka

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 9 lutego 2007, 19:28

A gdzie kupić taką pszenicę ??


Po co przepłacać! Idziesz do ogrodniczego i tam powinna być pszenica.

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 9 lutego 2007, 21:44

Ja kupuje najtańszą karmę dla świnek w supermarkecie. Składa się niemal z samych ziarenek i jest tania. To do ziemi i za tydzień mam zieleninkę dla prosiaków :)

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 10 lutego 2007, 13:40

kocham świnki pisze:Tak, widziałam w sklepie trawkę którą można zasiać dla świnki zimą. Podobno wyrasta w 6-7 dni, ale nigdy nie próbowałam takiej zasiać

Hehe ja się skusiłem z ciekawości na coś takiego. Przez 3 tygodnie nawet nie zaczęła kiełkować, a było to coś podobnego do pszenicy. Posadziłem pszenicę 2 dni temu i już mi pięknie kiełkuje, a koszt takiej to 1,20zł za kg, a takiej trawki minimum 3zł za małą paczuszkę.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 10 lutego 2007, 14:28

A na czym sadzicie tą "trawkę". Normalnie w ziemi czy może na wacie?
I czy po ścięciu trawki hodujecie ją nadal, czy siejecie od początku nową trawkę?

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 10 lutego 2007, 14:39

No to tak: biorę jakąś większą podstawkę z 3 lub 4cm ściankami. Sypię ziemię na równo ze ściankami. Na to wysypuję równomiernie pszenicę. Pierwszy raz obficie podlewam, potem już ją spryskuję wodą. Podlewam ponownie średnio co dwa dni. Oczywiście wszystkiego nie ścinam na razy bo jest to dość spore naczynie i nadąża mi ona odrastać. Po paru ścięciach trzeba będzie już posadzić nową, bo rośnie coraz wolniej i zdarza się, że nasiona pleśnieją.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 10 lutego 2007, 15:26

To chyba trzeba pomyślec nad własną plantacją trawki :P
A ja się zastanawiałam po co mi uprawa roli i roślina na studiach. Proszę oto odpowiedź... W sumie to zostały mi jeszcze nasiona i ziarna różnych roślin po tym przedmiocie, np. koniczyna, wyka, groch, bobik, różne gatunki traw i zbóż, itp :P

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 10 lutego 2007, 18:20

Magda_Oska pisze:To chyba trzeba pomyślec nad własną plantacją trawki


Tylko nie hoduj marihuany :) :hyhy: ja może w poniedziałek kupie jeszcze jakieś zboża.

Moje gg: 1844697

Śliwa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 30 września 2006, 18:00
Kontaktowanie:

Postautor: Śliwa » 10 lutego 2007, 19:40

No to teraz ja muszę się wtrącić... rozwiązanie z zasianymi w domu ziarnami zbóż to w okresie zimowym bardzo dobre rozwiązanie na własną "zieloną łączkę"
bo przecież zboża takie jak pszenica, pszenżyto, żyto, jęczmień, owies czy np. proso należą też do rodziny traw.

Właśnie z tego powodu HP też wprowadziło taki produkt, ale nie pszenicę tylko owies..... oczywiście wariant kupna zieren zbóż na wagę w sklepie ogrodniczym jest najtańszy więc jeżeli macie taka możliwość , to jak najbardziej polecam.
Jednak bardziej polecałbym wam kupować w sklepie ogrodniczym nie ziarno pszenicy lecz ziarno owsa. Dlaczego? A no dlatego, że taka młoda trawka z owsa jest dużo bardziej wartościowa niz trawka z pszenicy - jeżeli chodzi o zboża to właśnie ziele owsa a nie pszenicy jest używane w ziołolecznictwie.
Jeżeli jesteście zainteresowani wiadomościami na temat właściwości ziela owsa, proszę dać znać, chętnie podpowiem na co się go stosuje.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 10 lutego 2007, 22:10

Śliwa, pewnie że jesteśmy ciekawi. Qrcze, ja nigdy na żywieniu za bardzo nie czaiłam o co chodzi i nawet nie chciało mi się uczyć. Ale skoro ty jesteś i czuwasz, to po co ja mam sobie zaprzątać głowę? :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 11 lutego 2007, 19:31

Proszę napisać, bo nie zrozumiałam czy pod ziarnem coś jest czy wysypać bezpośrednio do naczynia?

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas