Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

co sądzicie o tym jadłospisie ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: bartek69963 » 5 stycznia 2014, 7:28

moze ktos jeszce sie wypowie na temat moczopednych warzyw?:)
Sensibles a jaki jest twoj jadłospis?:)


Awatar użytkownika

Muppetka
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 13:40
Świnki morskie: Zuzia <3 Figa <3 Lola <3
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: Muppetka » 5 stycznia 2014, 15:22

Swinki nie mogą jeść pestkowych owoców, więc wyeliminuj czereśnie itp. Nie byłabym też pewna co do buraka :confused:

"Nie ma na świecie potworów, ale są ludzie."

kklock
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2014, 18:05
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: kklock » 6 stycznia 2014, 18:12

Za dużo ogórka trochę, jak na mój gust. Osobiście poprzeplatałbym to troszki z innymi warzywami.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: Sensibles » 6 stycznia 2014, 19:07

Muppetka pisze:Swinki nie mogą jeść pestkowych owoców, więc wyeliminuj czereśnie itp. Nie byłabym też pewna co do buraka :confused:

Buraki mogą jeść. Pestkowe owoce mogą jest, one nie są toksyczne dla świnek. Toksyczne są substancje zawarte w pestkach tych owoców, więc wyjąć pestkę i po sprawie (swoją drogą, moja świnka nawet nie była zainteresowana, jak została pestka po zjedzonej przez nią wiśni czy czereśni, ale lepiej wyjmować).

bartek69963 pisze:Sensibles a jaki jest twoj jadłospis?:)

Mój jadłospis czy jadłospis mojej świnki? ;)
Nie ustalam jej jadłospisu od bardzo długiego czasu. Może po prostu uznałam, że przestało być mi to potrzebne. Kiedyś jak ustalałam, to tylko w zgodzie z zasadami podanymi przeze mnie w linku kilka postów wcześniej w tym wątku. A teraz nie ustalam i po prostu daję to co mam, nie jestem w stanie przewidzieć, co akurat będę mieć w lodówce w przeciągu nawet tygodnia. Oczywiście nie daję jej codziennie tego samego, bo najzwyczajniej jej się znudzi i przeje, z drugiej strony - kto z nas wytrzymałby ciągłe jedzenie tego samego każdego dnia? : ) Zazwyczaj daję jej pomidora, paprykę, seler, kapustę pekińską, sałatę, kapustę czerwoną, ogórek świeży, jabłka, gruszki, bo to najczęściej mam w domu. Jak na przykład kupię pomelo, arbuza etc, to daję też to i świnka je. Na tej zasadzie ją żywię i ma się dobrze : )

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: bartek69963 » 7 stycznia 2014, 13:50

Sensibles pisze:
Muppetka pisze:
bartek69963 pisze:Sensibles a jaki jest twoj jadłospis?:)

Mój jadłospis czy jadłospis mojej świnki? ;)
Nie ustalam jej jadłospisu od bardzo długiego czasu. Może po prostu uznałam, że przestało być mi to potrzebne. Kiedyś jak ustalałam, to tylko w zgodzie z zasadami podanymi przeze mnie w linku kilka postów wcześniej w tym wątku. A teraz nie ustalam i po prostu daję to co mam, nie jestem w stanie przewidzieć, co akurat będę mieć w lodówce w przeciągu nawet tygodnia. Oczywiście nie daję jej codziennie tego samego, bo najzwyczajniej jej się znudzi i przeje, z drugiej strony - kto z nas wytrzymałby ciągłe jedzenie tego samego każdego dnia? : ) Zazwyczaj daję jej pomidora, paprykę, seler, kapustę pekińską, sałatę, kapustę czerwoną, ogórek świeży, jabłka, gruszki, bo to najczęściej mam w domu. Jak na przykład kupię pomelo, arbuza etc, to daję też to i świnka je. Na tej zasadzie ją żywię i ma się dobrze : )


Oczywiście, że twoich świnek:) Chyba też nie będę się sztywno trzymał jadłospisu tylko będę jej jak najczęściej urozmaicał dietę. Dzięki za pomoc:)


Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: Susłowata » 11 stycznia 2014, 13:16

Ogórek jest faktycznie moczopędny. JA osobiście powiedziałabym, że faktycznie, nie codziennie, ale gdzieś tak 4 - 5 razy w tygodniu ;) Moczopędny, więc zapobiega powstawaniu kamienia w nerkach :) tak więc dawać warto,ale nie za często bo może się znudzić.
Buraka jak najbardziej można podawać ;) Tylko po jego zjedzeniu świnka może zacząć siusiać na czerwono, wiec się nie przestrasz ;)

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Mary
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 18:22
Lokalizacja: Nowy Targ
Świnki morskie: Ksawery ♥
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: Mary » 11 stycznia 2014, 18:39

viewtopic.php?f=7&t=3475 Macie tu super jadlospis. :)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: co sądzicie o tym jadłospisie ?

Postautor: Sensibles » 11 stycznia 2014, 23:41

Tam jest podany przykładowy, trzeba go urozmaicać i zmieniać, bo świnka się znudzi :) Ułożenie jadłospisu jest bardzo proste, poczytaj post o tej koncepcji i powinnaś zrozumieć, jak to się robi ;) Ja przy czasie stworzę kilka jadłospisów zgodnych z tą koncepcją i wrzucę na forum.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas