Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Owoce i warzywa zimą i wiosną

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Owoce i warzywa zimą i wiosną

Postautor: Martunia69 » 24 marca 2007, 22:58

Jeśli podobny temat byl to przepraszam i mozna ten usunąć.Jak wiadomo zimą i wiosną te wszystkie warzywa i owoce kupowane w sklepach sa sztucznie pędzone i jest w nich nie wiadomo co,jakie w takim razie mozna dac swince warzywka i owoce?Czy jak dam jej kupiona marchewke,jabłko...nic jej nie bedzie?A co wy kupujecie swoim swinkom?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 25 marca 2007, 12:52

Świnka przez cały rok potrzebuje witamin.
Dlatego ja kupuję jej ogórki, jabłka, pietruszkę (za nię nie szczególnie przepada) oraz marchewki.
Zimą mogłaś sama wyhodować trawkę śwince :)
W końcu świnka musi coś jeść podawaj jej witaminki, ziółka.
Poczytaj jeszcze na forum o żywieniu świnki, a jak masz jeszcze wątpliwośći to pytaj :)

Pozdrawiam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Martunia69 » 25 marca 2007, 14:09

Świnkę mamy dopiero od wczoraj,wiec dopiero jestem początkująca, bo jak w sklepie zapytalam czy mozna dawac takie kupowane warzywa to mi powiedzieli ze absolutnie nie i zeby taka porą to do wody tylko witaminki jej dawac.Ale wlasnie troche to bylo dla mnie dziwne ze tylko te witaminki do wody.No to dzieki ,jabłka mam w domu ,zaraz lece po jakas marchewe i pietruszke.Sałate tez mam ale gdzies wyczytalam ze swinkom szkodzi sałata :looka:


RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 25 marca 2007, 14:12

Martunia69 pisze:bo jak w sklepie zapytalam czy mozna dawac takie kupowane warzywa to mi powiedzieli ze absolutnie nie i zeby taka porą to do wody tylko witaminki jej dawac.Ale wlasnie troche to bylo dla mnie dziwne ze tylko te witaminki do wody.


Słuchaj rad ludzi ze sklepu, a świniak długo nie pożyje. A co do witaminek to bezpośrednio do pyszczka się podaje, lub w strzykawce miesza się z glukozą (to będzie bardziej smakować świniakowi)

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Martunia69 » 25 marca 2007, 14:17

acha no to z tymi witaminkami tez tak spróbuje bo na opakowaniu pisze ze 5 kropli dziennie no ale to bym musiala chyba bardzo malo tego picia nalewac jej zeby te 5 kropli dziennie wypila,bo ogolnie to narazie malo pije.


RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 25 marca 2007, 16:43

Martunia69 pisze:ale to bym musiala chyba bardzo malo tego picia nalewac jej zeby te 5 kropli dziennie wypila


Po godzinie w tej wodzie gdzie dasz 5 kropli witaminy C już nie będzie.

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 25 marca 2007, 17:52

W wodzie te krople bardzo szybko stracą swoją wartość.
Najlepiej bezpośrednio do pyszczka.
Co chodzi o sałatę, to niby można podawać ale w małych ilościach i nie za często, bowiem sałata może spowodować wzdęcia.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ariena
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 23 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Ariena » 25 marca 2007, 22:23

Jeśli chodzi o witamy to ja przeważnie podaje jakieś warzywa i owoce.

Zimą i wczesną wiosną (np. teraz) moja świnka dostaje ziarenka, suchą bułkę, i witaminy do wody. Podobnoś one coś dają, nie wiem, jak narazie wlewam jej (według zaleceń) 6 kropli na 100 ml (całe poidełko). Tea jest z tego zadowolona i "żłopie" picie ile wlezie ;)

Ze sprawdzonych źródeł wiem, że rozprzestrzeniła się jakaś choroba świnek. Objawia się głównie paraliżem łapek. Poprzednia świnka własnie na to mi umarła. Swojej nowej śwince daje te witaminki i jeszcze żyje ale nie wiem czy to od tego więc nie będę nic mówić...

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Martunia69 » 27 marca 2007, 10:16

A moja świnka nie chce za bardzo tych witamin,przeciez siłą nie bede jej wpychać do pyszczka,a wodę chetniej pije bez tych witamin,hmm :/ One w ogole straszliwy zapach mają,moze dlatego nie chce,no sama nie wiem.


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 27 marca 2007, 10:31

W wodzie - w poidelku - sie to utlenia. No i po za tym warzywa i owoce maja naturalna a nie sztuczna witamine C.

Szkoda ze nie macie tak jak ja.. bo kapusta to najwiecej C witaminy :) Jak to opisuja szwedzi: najtansza bomba c witaminy


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas