Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie zioła kupić śwince?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Jakie zioła kupić śwince oprócz...

Postautor: Hahnoto » 27 lutego 2014, 16:40

No dokładnie.
Mlecz/trawa swoją drogą.
Zioła są są obowiązkowe, ale jeśli ktoś chce porozpieszczać świnkę to niech kupuje.
Sama moim podaję mimo, że mam ogród i dostęp do różnego rodzaju zieleniny bezpiecznej dla świnek.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Jakie zioła kupić śwince oprócz...

Postautor: vagina_denata » 27 lutego 2014, 18:10

kondiko1 pisze:a po co kupować w sklepie ! Najprościej jest iść do ogrodu urwać mlecza czy lucerny??!LUDZIE BAZ PARANOI!!!! :sleepy:

W lutym? W mieście? Gdzie np. ja mam iść, na trawnik, nazrywać psich kup?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
kondiko1
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 4 września 2013, 15:26
Świnki morskie: Maksio i Teodorek moji naj ukochansi
Kontaktowanie:

Re: Jakie zioła kupić śwince oprócz...

Postautor: kondiko1 » 28 lutego 2014, 8:52

Ja mam zimowy ogródek wymieszane zioła i jak znalaz.

Zapraszam na forum o papugach. Forum.papugany.nets.pl

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Jakie zioła kupić śwince oprócz...

Postautor: Hahnoto » 28 lutego 2014, 15:11

To nie znaczy, że świnka od czasu do czasu nie może dostać suszonych ziółek.
Dam sobie rękę odciąć, że nie masz wszystkiego, co znajduje się w mieszankach z HP, a co bardzo dobrze wpływa na zdrowie świnek.


Awatar użytkownika
mrowpa
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwietnia 2016, 18:29
Lokalizacja: Koszalin
Świnki morskie: Tofik i Szynka
Kontaktowanie:

jakie zioła

Postautor: mrowpa » 5 sierpnia 2016, 22:07

Witam,
mam pytanie co jeszcze z gotowych karm mogę podawać prosiakowi.
Obecnie kupujemy zwykłe sianko i karmę Cavianatural oczywiście po za tym dostaje dużą ilość świeżych owoców i warzyw- wszystko ze swojego ogródka do tego gałęzie drzewek owocowych do piłowania zębów. Szykuję zakupy dla psa i świnki przez jakiś sklep internetowy tylko zbieram "listę zakupów" i jakiegoś nie drogiego sklepu internetowego. Szykujemy się też do posiadania drugiego prosiaka- już wizyta przed adopcyjna była więc będziemy zamawiać jedzonka dla dwóch prosiaków.Więc jak macie jakiś fajny sklep internetowy dla zwierzaków to dziękuje z góry za info :)


Amqise
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 3 lipca 2016, 18:14
Świnki morskie: Iga <3
Kontaktowanie:

Re: jakie zioła

Postautor: Amqise » 6 sierpnia 2016, 13:14

Polecam zioła od Herbal Pets, są dobre jakościowo i zdrowe dla świnek. Ze sklepów to zooplus.pl jest godny polecenia, chociaż nie mogłam tam znaleźć ziół firmy, którą ci poleciłam. Produkty Herbal Pets można kupić online na hipcio.sklep.pl, a jak poszukasz znajdziesz jeszcze wieele innych sklepów :)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: jakie zioła

Postautor: befana30 » 7 sierpnia 2016, 9:37

Dokladnie, sklep internetowy Hipcio jest dobrze zaopatrzony i ma szeroka game roznych suszkow dla proskow, jak rowniez sklep Pupillo- na forum nawet posiada swoj watek z niektorymi produktami, mam jednak wrazenie ze oni klada bardzo silny nacisk na jak najzdrowsze karmy, markowo mniej popularne, poniewaz niektore cenowo drozsze, wiadomo jakosc= odpowiednia cena.
Osobiscie polecam suszenie niektorych warzych oraz ziolek pochodzacych z wlasnego ogrodka, nie ma nic lepszego jak pokarm pozyskany w tak naturalny, nie faszerowany chemia sposob, zarowno dla proska jak i dla Was. Ale mi sie marzy taki kawalek terenu, maly ogrodeczek i sad- frajda na calego :D W kazdym badz razie korzystalabym z lata i wysokich temperatur- na tarasie w przeciagu 1 dnia u mnie wysycha na wiory kazda zieleninka, ziolka, rzeczy ciut grubsze jak talarki marchewki, czy cukini, selera potrzebuja z 2 dni. Sama zabralam sie za sporzadzenie takiej mieszanki, aby wieprze mialy rowniez na zime- marchewka, seler, cukinia, bazylia, seler naciowy, pietruszka zielona, jablko, skorka z ogorka oraz ostatnio nawet bietola (jak nasza polska botwinka) i salata rzymska, dosypalam troche luskanych pestek ze slonecznika i dyni, wszystko szczelnie zamykam w torebce, na razie dalo rade przetrzymac 2 tyg bez zadnych podejrzliwych zmian np wilgoc, dluzej sie nie dalo, bo swinie spalaszowaly w ulamku sekundy :lol: ta moja mieszanke suszkow wymieszam z karma ze sprasowanych ziol jaka kupuje i maja swietny miks- jak nigdy wyjadaja ok.30gr dziennie, gdzie wczesniej na karme ledwo zwracaly uwage. W Polsce jest jednak lepiej- mozna dodatkowo ususzyc liscie z drzew i krzewow owocowych, juz nie wspominajac o czystej skarbnicy z polskich lak: taki mniszek, krwawnik, babka lancetowa- zyc , nie umierac ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

  • Dołącz do nas