Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabójcze siano

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
chela1980
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 11:52
Kontaktowanie:

Zabójcze siano

Postautor: chela1980 » 10 lutego 2014, 13:11

witam,

temat może i brzmi jak z pierwszej strony Faktu, ale niestety świnka mojej siostry została uśpiona własnie przez siano. Miała ona operacje, gdyż przestała jeść a na USG wyszło, że ma przestawiony żołądek i inne nieciekawe sprawy. Podczas operacji okazało się, że miała wbite ostre dzbło siana w żołądek. Z niego zaczęła się sączyć substancja, poszło zapalenie do wątroby i tzreba było uśpić biedną swinke. Miała niecałe 2 lata :(

Z kolei moja dostała kleszcza, który siedział prawdopodobnie w sianie. Sam ostatnio "wyłowiłem" kilka ostrych i niebezpiecznych dzbeł siana. Do cholery, jak można takie gówno sprzedawać? Kupowałem "zwykłe", jak i z firmy Vitapol i wszedzie podobne mankamenty.

Polecacie jakiejs konkretnej firmy siano,czy za każdym razem mam robić selekcje każdego dzbła heh


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
atramentovva
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lutego 2014, 17:04
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Mona i Lisa
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: atramentovva » 10 lutego 2014, 20:03

Nie wiedziałam, że siano może w taki sposób zaszkodzić chrumczatkom. :sleepy: Chyba zacznę dokładniej przeglądać to, czym obdarzam moje maluchy. :bored:


Awatar użytkownika
Carmen
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 marca 2014, 16:18
Świnki morskie: Carmen i Vanilla
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Carmen » 1 marca 2014, 17:58

Ja też się nadziałam pięknie kilka razy. W ogródku mam wydzielone miejsce z dość długą trawą, mleczem..ogólnie dużą ilością świńskich przysmaków, po koszeniu suszę i przy okazji sprawdzam, czy nie ma niczego niebezpiecznego. Sianka starcza na całą zimę, niestety wszystko trwa sporo czasu, a nie każdy ma ogród. Normalnie muszę po prostu wygrzebywać wszystkie niebezpieczne źdźbła z "kupnych sianek" :/


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: vagina_denata » 1 marca 2014, 20:03

Mój Harley też się nadział... Okiem na źdźbło :( Leczenie trwa od zeszłej soboty i będzie jeszcze ciągnęło z 10 dni :( Nie wiem jak to się stało, bo używam sianka Węgrowskiego, które jest naprawdę miękkie i nigdy tam nie zauważyłam żadnego podejrzanego źdźbła. A jednak.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: GalaxySparkle » 1 marca 2014, 23:53

Smutne to. :( Ja mam takie: http://www.zooplus.pl/feedback/shop/gry ... ano/277690
Pięknie pachnie i zawiera dużo różnych roślinek, w tym takie ostrzejsze. :/ Zawsze wydawało mi się, że świnka wszystko rozetrze ząbkami, a i nie jest tak nieostrożna, żeby stało się coś złego, ale widzę po Waszych postach, że będę musiała też robić selekcję, a nst razem może wybrać inne. Wstyd, że producenci siana nie zwracają uwagi na to, co pakują do worków.


Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Zabójcze siano

Postautor: leonka » 2 marca 2014, 20:25

Mój pierwszy świniak w ostatnich dniach życia zaciął się sianem w oko, powstała rysa długa na prawie całą gałkę oczną, na następny dzień hajda do weta, wet zalecił lek w zastrzykach (zastrzyki robione codziennie przez weta, dodam), rzeczywiście, oko zagoiło się błyskawicznie, a świniak odszedł do lepszego świata równie błyskawicznie na skutek stresu spowodowanego zastrzykami...


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: vagina_denata » 2 marca 2014, 21:54

Nie rozumiem, czemu weterynarze uporczywie wybierają najbardziej inwazyjne, bolesne i stresujące metody leczenia :/
Harry jest leczony kropelkami. Owszem, jest to upierdliwe, czasochłonne i wymaga dostosowania całego planu dnia pod niego, ale przynajmniej podawanie leków jest bezbolesne i prawdę mówią w ogóle go nie rusza. Tylko jednych kropel nie lubi - okulistka nas przed tym ostrzegała, podobno są bardzo gorzkie i w jakiś sposób świnka czuje ten smak.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: chupakabra » 12 lipca 2014, 15:07

Od dzisiaj sprawdzam sianko w celu wyeliminowania tych ostrych źdźbeł czy innych wynalazków. Kupuję mojemu świniakowi sianko węgrowskie, jest zawsze świeże i pięknie pachnie. Raz miałam jakieś inne siano to go nie chciał jeść, nie pachniało łąką, a śmierdziało kurzem. Mój uwielbia sianko więc musi być to bezpieczny i pyszny pokarm. Mam też własne suszone i selekcjonowane przeze mnie, więc wiem, że tam niespodzianek nie będzie.


kolo55
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lipca 2014, 18:39
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: kolo55 » 13 lipca 2014, 19:39

Odradzam sianko casti na produkcie pisze że jest to produkt polecany przez profesjonalistów. Ale ma w sobie bardzo dużo śmieci (chwasty) z którymi nie spotkałem sie w innych siankach i ma bardzo niebezpieczne kawałki trawy, widziałem w nim również robaczki takie małe. Mój kumpel znalazł raz kleszcza co było dla mnie zaskoczeniem.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Sensibles » 13 lipca 2014, 21:14

Kleszcza w sianku? Żywego kleszcza? To raczej mało możliwe...

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas