Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Patrycja1206
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lutego 2015, 16:21
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Gacuś ♥
Wafel ♥
Kontaktowanie:

Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Patrycja1206 » 25 lutego 2015, 6:48

Chcę kupić dla mojego wybrednego prosiaczka jakąś karmę zastanawiam się nad CC albo CN, a może macie jakieś inne propozycje?

"..Patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela, który na tak długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca." ♥

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Bibu » 25 lutego 2015, 8:53

Moje CN się zajadają, aż im się uszy trzęsą, kupiłam CC, leży nietknięta :(


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: enka5152 » 25 lutego 2015, 13:58

A ja zaś polecam CC :) Świnka nie ma co wybierać. Ale to zależy od świnka, jaką karmę będzie jadła i będzie jej smakowała :)

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Bibu » 25 lutego 2015, 14:35

No właśnie, póki nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Ja byłam pewna, że będą jadły, bo ogólnie wszystko pięknie jedzą. Dałam CC a tu fochy, rzucanie miski do góry nogami, jakieś takie zdegustowanie wielkie nastąpiło w klatce, urażone spojrzenia. Także ile świnek, tyle opinii, można rzec. :) spróbuj obu karm, małe opakowania mają podobną cenę, tylko gramaturę inną, ale można ocenić, co prosiakowi bardziej podchodzi.


Spicy78
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 16:31
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Spicy78 » 25 lutego 2015, 22:04

Powiem Ci, że ja mam bardzo, ale to bardzo wybredne prosiaki. CC odrzuciły odrazu, potem padło na CN. Z początku tak niechętnie zaglądały do miseczki, ku mojej rozpaczy bo kupiłam odrazu wielkie opakowanie (głupia ja), ale z czasem się chyba przekonały bo karma po czasie cała znika z miseczki. Tak, że pierwsze próbowałabym z CN a potem z CC jeśli nie zechcą CN ;).


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Arya90 » 26 lutego 2015, 8:49

Ja znowu kupiłam CC i na początku świnka niechętnie je jadła, ale po jakimś czasie przyzwyczaiła się i teraz wcina aż się uszy trzęsą :)


Konto usunięte

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Konto usunięte » 4 czerwca 2015, 7:38

Podbijam temat. Mój prosiek też jest wybredny. Aktualnie mam karmę VL Crispy (taką poleciła mi kobieta ze sklepu, ale już wiem, że nie jest za najlepsza) i coś tam z niej zjada może 20% a reszta leży nietknięta. Zauważyłam, że w ogóle nie je pałeczek. Właściwie większość karmy po prostu wyrzucam do śmietnika. Jak tego uniknąć? Kupić CN i liczyć na cud, a może lepiej przerzucić się na karmę dla młodych świnek? (pozostaje mi tylko sklep online) Ta karma jest wtedy bardziej miękka? chrupka? Tak się zastanawiam może śwince nie pasuje twardość karmy?Nie chce tracić niepotrzebnie pieniędzy na drogie karmy jak świnka nic z tego nie je. Jak ją kupiłam w sklepie ważyła ok 100g obecnie po 2,5tyg. jest prawie 250g. Dostaje też oddzielnie wit C, bo ma szare górne ząbki, ale nie robi z tego żadnych problemów wręcz ją uwielbia. Zlizuje od razu i chce więcej ;) Świnka jest smakoszem trawy i ogólnie zieleniny. Z warzywami/owocami jest już gorzej. Je, ale nigdy nie zje do końca. Coś tam podgryza i tyle. No to na jaką karmę postawić ? :) Będę wdzięczna za odpowiedzi.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: merida91 » 6 czerwca 2015, 10:21

Świnka kupiona w sklepie powinna ważyć co najmniej 180g. Była albo za mała albo niedożywiona. Jako pracownik sklepu zololo powiem, że granulat ogólnie nie jest lubiany przez świnki (mówię tu o VL Crispy). Dałam kiedyś świniakom w sklepie "dla odmiany" - skończyło się na obsikaniu pokarmu o.O Burżuje - trzymam ich tylko na CN. Klienci również twierdzą, że świnki im tego po prostu nie jedzą. Jeżeli chodzi o moje prośki i o CC nie jest tak łatwo świnki przestawić - próbowałam i niestety się nie powiodło.. Chrupią CN i ani myślą o żadnej zmianie! Kup małe opakowanie CN 750g i spróbuj - z doświadczenia powiem, że ZAWSZE gdy zaproponowałam tę karmę klientom to zawsze wracali zadowoleni :)


Konto usunięte

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: Konto usunięte » 7 czerwca 2015, 17:00

Merida dzisiaj zamówiłam na all trochę smakołyków dla wieprzka i wzięłam na próbę CN właśnie te 750g :) Witamina C też skutkuje. Ząbki już bardzo wybielały. Osobiście myślę, że była za szybko oddana.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Cavia Coplete czy Cavia Nature?

Postautor: merida91 » 8 czerwca 2015, 11:42

Żyw ją dobrze i wszystko powinno być w porządku :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas