Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Karmy Burgess Excel i Brit Animals opinie??

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Dorothi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:39
Kontaktowanie:

Karmy Burgess Excel i Brit Animals opinie??

Postautor: Dorothi » 9 marca 2015, 8:35

Witam,
szukam alternatywy dla Beaphar Care+. Znalazłam w sklepie internetowym nieznane mi karmy i mało opinii na ich temat.
Czy ktoś z was zna karmę Burgess Excel dla Świnki Morskiej z miętą lub z porzeczką i oregano? Albo karmę Brit Animals? Są tańsze niż Beaphar ale czy tak samo dobre? Czy wasze świnki chętnie je jedzą? Moje są trochę wybredne i Cavie complete średnio jedzą, wcinają tylko Beaphar Care+, ale ta karma jest trochę droga.
Obie karmy wydają się zdrowe i maja sporo witaminy C. Niech ktoś, kto się na tym lepiej zna wypowie się.
Nie wiem też czy granulki w tych karmach są duże, czy bardzo twarde, czy jest intensywny zapach?
boję się kupić od razu 2kg tej karmy Burges a mniejszych nie ma...

Podaję skład:
Burges Excel z miętą:
Skład: mączka z trawy, pszenica, lucerna, kukurydza, łupiny soi, mączka owsiana, soja wysokobiałkowa, groch, mączka pszeniczna, niemalesowana miazga z buraka cukrowego, drożdże, mięta (1,25%), olej sojowy, wapń, fosforan jednowapniowy, fosforan dwuwapniowy, sól, fruktooligosacharydy (0,25%).
Analiza: białko 17%, tłuszcz 4%, włókno surowe 15% (w tym strawne 31%), popiół 6%, sód 0,17%, wapń 0,8%, fosfor 0,5%.
Dodatki:
Witamina A (octan retinylu) (E672) 25.000 jm/kg
Witamina D3 (cholekalcyferol) (E6761) 2000 jm/kg
Witaminy E (tokoferol) (3a700) 155 mg/kg
Witamina C (kwas L-askorbinowy) 1050 mg/kg
Miedzi (pięciowodny siarczan miedzi) (E4) 28 mg/kg
Jod (wapnia bezwodny jodan) (E2) 2,34 mg/kg
Selen (selenin sodu) (E8) 0,22 mg/kg
Żelazo (siarczan żelazawy monohydrat) (E1) 133 mg/kg
Mangan (tlenek manganu) (E5) 16,1 mg/kg
Cynk (E6) 139 mg/kg

Brit Animals:
Profil odpowiada naturalnemu odżywianiu:

40% zioła i lucerna siewna
40% kukurydza, pszenica, siemię lniane
14% owoce
5% witamina C z naturalnych źródeł: papryka, Spirulina, owoc dzikiej róży
1% witaminy


SKŁAD: lucerna siewna, zioła, (pokrzywa, mniszek lekarski, babka lancetowata), kukurydza, suszone jabłka, pszenica, marchew, owoce dzikiej róży, siemię lniane, drożdże browarniane, Spirulina, ekstrakt z papryki, mannooligosacharydy (75 mg/kg), fruktooligosacharydy (50 mg/kg), oset mleczny (50 mg/kg), ekstrakt z juki Schidigera (45mg/kg)

Składniki analityczne:
białko surowe 12%
tłuszcz surowy 2,9%
włókno surowe 16%
popiół surowy 6,5%
wilgoć 10%
wapń 0,5%
fosfor 0,3%
sód 0,05%
Dodatki odżywcze na 1000g:
witamina A 10200 I.U.,witamina D3 1250 I.U., witamina E (alfatokoferol) 70 mg, witamina C 720 mg, witamina K 0,1 mg, witamina B1 1 mg, witamina B2 2 mg,witamina B3 6 mg, witamina B5 3,5 mg, witamina B6 1 mg,witamina B9 0,12 mg, witamina B12 0,02 mg, biotyna 1 mg, chlorek choliny 200 mg, cynk 72mg, żelazo 40 mg,mangan 54 mg, miedź 10 mg, jod 1,8 mg, selen 0,21 mg


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Olicjaaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 20:21
Kontaktowanie:

Re: Karmy Burgess Excel i Brit Animals opinie??

Postautor: Olicjaaa » 18 lipca 2016, 21:11

Ja polecam Brit Animals, ze względu na świnkę, która ją uwielbia :) (świnka kolegi)

Obrazek

Świniaki!!! :love:


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas