Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jaka karma dla świnki morskie

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 15:31

Re: jaka karma dla świnki morskie
Postautor: Melisa » 10 marca 2015, 20:47

Dziękuje kupiłam Cavia Nature ale świnka dopiero oswaja się

Kocham prosiaczki xD

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Aklime
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 lipca 2017, 12:40
Świnki morskie: Benek i Ziomuś
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: Aklime » 11 lipca 2017, 20:36

Czyli najlepsze są karmy Cavia Complete i Vese lage, a najgorsze to m.in. Vitapol, tak?

Guinea pigs are quite difficult to draw, I think, because they're so furry.

Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: Kisei » 11 lipca 2017, 21:12

Vitapol w większości nie nadaje się ze względu że ma sporą ilość zbóż. Jedynym wyjątkiem z Vitapolu jest z serii Excellent - W teorii zapewniają 0% zbóż. Nieźle mnie to zaskoczyło, ale tak, istnieje w miarę bezpieczny Vitapol.

Ale klasycznie bardziej bym polecała jak większość w tym forum Versele-Laga Nature bądź Complete. Beaphar i JR Farm też się nada :3

P.S. Więc tak, Vitapolu w większości unikaj, stawiaj na Versele-Laga

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: Kotone » 12 lipca 2017, 19:17

Wybierając karmę dla świnek zawsze trzeba patrzeć przede wszystkim na skład. Marka jest mało ważna. Bo bywa że produkt zaufanej teoretycznie firmy zawiera konserwanty i inne paskudztwa lub zwyczajnie składniki nie nadające się dla danego gatunku zwierzęcia. Także należy poczytać co zwierzak jeść powinien a czego nie i później brać się za dobór karmy. Niektórzy wybierają jednak szybszą metodę np. kupują karmę z polecenia innych ;)


Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: Kisei » 13 lipca 2017, 2:01

Słusznie Kotone pisze :3

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!

strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: strzyga » 22 lipca 2017, 13:53

Moje nie chciały VL, marki własnej Maxi zoo i jeszcze innych (chyba tylko Beaphar nie próbowałam). Dopiero bunny (i to tylko jedna wersja) im podpasowało.

Wszystkie prosukty z vitapol excellent nie mają zbóż?


Julciaakx3
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 września 2017, 19:36
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: Julciaakx3 » 1 września 2017, 20:48

Ja zwykle kupowałam sianka i różne inne karmy z różnych firm takich jak vitapol czy versele-laga, aczkolwiek ostatnio szperając w internecie natknęłam się na stronę firmy RodentsWorld. Mają oni bardzo duży wybór sianek z dodatkami takimi jak np. melisa, pokrzywa, mięta, jabłko czy marchew. Postanowiłam wypróbować te ich sianka i powiem szczerze, że jestem zachwycona a moja świnka jeszcze bardziej. Po odpakowaniu sianko pięknie pachnie i widać że ono jak i dodatki do niego są naprawdę najwyższej jakości. Ponadto zakupiłam również zioła takie jak rumianek, który jest przeciwzapalny i przeciwskurczowy i warto go mieć nawet na wypadek kiedy nasza świnka gorzej się poczuje bo to działa dla niej leczniczo. I jeszcze dwie świetne rzeczy, które u nich odkryłam ! Domek warzywny którego boki obsypane są pietruszką i miętą a daszek obsypany jest marchewką. Świetna sprawa, moja świnka wariuje na punkcie tego domku bo może się w nim schować a jednocześnie jak zgłodnieje może go po prostu zjeść. Ostatnią świetną rzeczą jaką zakupiłam jest ściółka z "miskanta olbrzymiego". Nie posiada żadnych olejków eterycznych które mogłyby drażnić zwierzaka i neutralizuje zapach amoniaku, więc w końcu w pokoju gdzie znajduje się moja świnka nie czuć brzydkiego zapachu. To wszystko czym chciałam się z Wami podzieli, serdecznie polecam tą firmę bo oprócz bardzo dobrej jakości produktów mają atrakcyjne ceny. Dla chętnych wypróbowania wrzucam link do ich strony : http://www.rodentsworld.hekko24.pl


wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Re: jaka karma dla świnki morskie

Postautor: wilczek » 21 września 2017, 8:17

Hej mój proś wsuwa VL Cavia Complete i też tej firmy Pellets może na gorszy skład ale świnka pałaszuje go aż miło, mam też karmę Rosewood "Łąkowe Menu" ale świnka nie je tej karmy chętnie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas