Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
cola
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:15
Kontaktowanie:

W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: cola » 22 maja 2015, 12:43

Nasz Tosiek prawdopodobnie ma 4 tygodnie ( prawdopodobnie-bo nie wierze sprzedającym)
Od kiedy mam zacząć podawać mu witamine C? Zacząć od kropelki i tak codziennie czy np co drugi dzień?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: wie-kot » 22 maja 2015, 13:00

Dobra dieta nie wymaga dodatkowej wit c. Zastąp no. papryką i dobrą karmą. To wystarczy

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

cola
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:15
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: cola » 22 maja 2015, 13:07

Zdaje sb sprawe z tego, że mogę zostać zjechana przez większość z Was, ale nie chcę dawać zwierzakowi warzyw. To co jest na półkach sklepowych jest pryskane chemią i na chemii wychodowane, a nie mam dostępu do warzyw naturalnie sb rosnących. Dla tego witamina C bd konieczna.

Stąd pytanie od kiedy i czy codziennie?

A karma nawet ta droga też po paru dniach traci swoje właściwości. Chyba, ze została by zjedzona paczka powiedzmy w tydzień. to może by się prosiak nachapał witamin.


Konto usunięte

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: Konto usunięte » 26 maja 2015, 10:15

Też uważam, że odpowiednio zbilansowana dieta typu trawa, warzywa i owoce nie wymaga podawania wit. C. Wieki temu miałam świnkę morską i jadła trawę z miasta (wiele osób na forum tego nie pochwala), dostawała karmę, zwykłe warzywa i owoce ze sklepu, a mimo to nigdy nie chorowała. Żadnej biegunki, przeziębień itd. Zdechła po 5l od przeciągu na zapalenie płuc :( Zrobisz jak uważasz, tylko nie wiem jak długo świnka pożyje na suchym prowiancie. Świnki w naturalnym środowisku jedzą przecież głównie świeżą zieleninę :)


cola
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:15
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: cola » 26 maja 2015, 14:18

Mój pierwszy świniak również nie dostawał zielonej mokrej paszy a żył 8 lat. zmarł z powodu ropniaka który kilkakrotnie był operowany. Mój weterynarz uważa, ze sklepowe warzywa owoce to mcdonalds dla zwierzaka. i w sumie się z tym zgadzam. bo uwazam ze sklepowe owoce warzywa maja wiecej chemii niz witamin.


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: wie-kot » 26 maja 2015, 20:17

Nie wyobrażam sobie świnki bez np mleczu... posiałabym zborze w doniczce gdyby była konieczność. Mięta koperek itp nie potrzebyją ogródka, jedynie chęci

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

cola
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:15
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: cola » 27 maja 2015, 11:07

Co dom to inne podejście do żywienia zwierzaka. W kwestii doboru diety najbardziej ufam swojemu weterynarzowi, który ma specjalizacje i lata praktyki w leczeniu małych ssaków, oraz własnej intuicji. Jeszcze się na niej nie przejechałam jeśli chodzi o dbanie o swoje świniaki. A od lat się nimi zajmuje.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: Bibu » 27 maja 2015, 12:11

Nie rozumiem logiki - kupiłaś świnkę niewiadomego pochodzenia, ponieważ nie znasz jej wieku, i słuchasz się jednego weterynarza, podczas gdy każda strona jasno zaznacza, że świnki jako zwierzęta roslinozerne powinny jeść dużo warzyw? Jako osoba o dużej intuicji, którą sama u siebie zachwalasz, powinnaś wiedzieć, że to co mówisz się z tym nie pokrywa... Rozumiem ze nie wszystkie warzywa są ekologiczne, ale gdyby Ci zależało nie na własnej wygodzie a na faktycznym zdrowiu świnki to kupiłabys dwie świnki, a nie jedną, nie skazala jej na samotność, wiedziała, że odpowiednio zbilansowana dieta to źródło zdrowia i zadowolenia świnki, znalazła źródło dobrych warzyw, bo się da, i wiedziała, że świnek nie kupuje się z niewiadomego pochodzenia, nie znając ich wieku...


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: Arya90 » 27 maja 2015, 16:05

Świnka powinna jeść warzywa i to jest podstawa jej diety. Można kupować warzywa od sprzedawców na ryneczkach, znajdzie się taki, co nie ładuje chemii w to.
Można posiać w doniczki chociaż część zieleniny, żeby świnka mogła jeść.
Uważasz, że sztuczna wit C to lepsza opcja, niż witamina z warzyw? Dziwne podejście.


cola
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:15
Kontaktowanie:

Re: W którym tygodniu zacząć podawać wit C?

Postautor: cola » 27 maja 2015, 16:33

Szczerze nie rozumiem, dla czego tak mocno boli Was moje podejście do karmienia świnki? A wręcz mnie to bawi. Miałam świnki, które na takiej diecie dożywały długich i szczęśliwych lat, nie chorowały, nie miały problemów z kupkami czy czym kol wiek innym. Więc skąd przekonanie, że taka dieta jest gorsza, a nawet zła? nie rozumiem.

Co do posiadania jednej świnki. W domu praktycznie cały czas ktoś jest. Świniak w gruncie rzeczy za dnia jest sam może 3 godziny i to też nie codziennie. Po za tym ma wolny wybieg, i cały czas jest ruszany. To nie jest zwierzak, który został kupiony po to by dnie spędzał samotnie w klatce.

Chciałam uzyskać odpowiedź na pytanie ile witaminy C powinien dostawać prosiak. Dostałam za to dużo nie potzrebnych mi rad. dla tego też temat uważam za zamknięty.

Dziękuje Wam za zaangażowanie, jakie włożyliście w pisanie swoich komentarzy. Oby nasze świniaki były szczęśliwe. Dziękuje za uwagę.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas