Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Która karma?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: befana30 » 20 lipca 2015, 8:52

proponuje podsunac pod nosek i zobaczyc, ktora wybiora :D
mialam podobny problem z moimi- kupilam swieza karme, bez konserwantow "na wage", bogata w rozne przysmaki i.... wysypaly, nasiusialy i podeptaly :lol:
wiec kupilam inna, na moje oko uboga, poniewaz znajdowal sie tylko sprasowany granulat z ziol- wcinaja, az im sie uszy trzesa :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Pig
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 lipca 2015, 17:59
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Pig » 22 lipca 2015, 21:53

Zdecydowałam się na kupno granulatu beaphar nature (wcześniej podawałam karmę z vitapolu) i moja świnka jeszcze się do niego nie przekonała, może wiesz jak ją przekonać? Zjada tylko jak jej włożę do pyszczka :confused: Z powodu, że się bardziej opłacało kupić większą paczkę głupia ja zaryzykowałam i kupiłam 3kg :wacko: ,a żal mi wyrzucać, więc wolę ją jakoś przekonać do tej karmy, ponieważ ma ona bardzo dobry skład, nie zawiera ziaren i pięknie pachnie :D Zdziwiłam się, że nie rzuciła się na nią. :shock:

Pozdrawiam, Pig :P

kasitf03w
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lipca 2015, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: kasitf03w » 25 lipca 2015, 10:18

Cześć! :-) Mam dwie świnki od niedawna, podczas zakupu kupiłam im karmę , ale była to najtańsza karma (pani powiedziała że jest dobra). Karma już się kończy i jestem zainteresowana kupnem karmy firmy Versele Laga Cavia (chyba) no i powiedzcie jaką wybrać bo są różne. Oraz napiszcie w komentarzu jaką macie/mieliście i którą polecacie i dlaczego
Czekam na szybką odpowiedź ! :-D


Awatar użytkownika
Seth
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2015, 1:47
Lokalizacja: Polkowice
Świnki morskie: Geralt
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Seth » 25 lipca 2015, 10:58

Z wypowiedzi na forum można wywnioskować że najlepiej świnkom podchodzi VL Cavia Nature (nie wiem jak to jest w wersji rebalance) więc tą bym kupił na twoim miejscu :)


Awatar użytkownika
paulina.natalia
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 marca 2015, 18:14
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Julian, Maniuś
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: paulina.natalia » 25 lipca 2015, 12:54

Rebalance jest raczej dla świnek z nadwagą :)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Moreni » 25 lipca 2015, 18:08

Seth pisze:Z wypowiedzi na forum można wywnioskować że najlepiej świnkom podchodzi VL Cavia Nature (nie wiem jak to jest w wersji rebalance) więc tą bym kupił na twoim miejscu :)


Cavia Complete ma podobno lepszy skład, ale moje świniaki na przykład nieszczególnie ją jedzą (CN w sumie też nieszczególnie, ale jednak chętniej).


Awatar użytkownika
Seth
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2015, 1:47
Lokalizacja: Polkowice
Świnki morskie: Geralt
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Seth » 25 lipca 2015, 20:41

Dlatego też sugeruję Nature. Mój świnek nie je ani CC ani CN. Warto też spróbować Beaphar Care+ bo to też dla tych wybrednych :)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Moreni » 25 lipca 2015, 22:13

Niestety, Bephar Care + jest dość drogawy. Sama zastanawiałam się nad kupieniem prosiakom, ale jeszcze w mieście nie trafiłam na małe opakowania (bo dużego na pierwszy raz tym wybredom nie kupię), a w sieci płacenie naście złotych za karmę plus naście za przesyłkę jest średnio opłacalne. Testowałam Bephar Nature , ale szału nie było - trochę memlają czasem, ale większość zostaje w misce...


Awatar użytkownika
Seth
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2015, 1:47
Lokalizacja: Polkowice
Świnki morskie: Geralt
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Seth » 26 lipca 2015, 5:39

Może zapytaj się o próbki? W zoologicznym dała mi próbkę pelletów Brit i te okazały się strzałem w 10 :) karma super premium o świetnym składzie więc bez obaw można podawać zamiast VL lub Beaphar. Wystarczyło tylko spytać o próbki :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas