Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Macie jakiś pomysł ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Przychu
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 29 lipca 2015, 10:44
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa
Świnki morskie: Tosiek
Kontaktowanie:

Macie jakiś pomysł ?

Postautor: Przychu » 14 sierpnia 2015, 17:57

Witam :P Otoz moj Tosiek od ponad 1,5 roku żywi sie karmą z Vitapola, no i czytalem rozne wypowiedzi na forum i opinie na ten teamt. Moj Tosiek przez to ze jest sam jak narazie dosc sporo przytyl ;p Chodzi mi o to ze jak tak sie zwinie w kulke no ale jak sie "rozciagnie" kiedy np biega po pokoju to wydaje mi sie ze nie jest otyly czy cos w tym stylu. Mieszkam w malym miescie w ktorym znajduje sie tylko jeden sklep zoologiczny a w nim wlasnie tylko produkty z firmy Vitapol. Patrzylem na internecie roznych stron z karmami i koszt+ dowoz no nie ma tragedii tylko nie widzi mi sie kupowania ciagle karmy z neta wiec chialem zapytac czy moge podawac mu karme z Vitapola + jak najczesciej jakies owoce/warzywa ? Na forach dosc czesto widzialem nazwe Versele Laga. Karma podobno zawiera w sobie kawalki owocow i warzyw wiec chyba wyjdzie na to samo kiedy bede podawal duzo warzyw i owocow swince. Co myslicie? Moglby sie ktos wypowiedziec kto kupuje karme przez internet i na jak dlugo mu starcza? To moze sie skusze, i od razu z jakiej stronki korzysta. Funduszy troche mam ale za okolo tydzien chce kupic druga swinke zeby Tosiek mial sie z kim bawic a wiadomo ze to jest jakis wydatek. Proszę o szybką odpowiedz :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
paprykaaa
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:36
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Elvis, Presley
Kontaktowanie:

Re: Macie jakiś pomysł ?

Postautor: paprykaaa » 14 sierpnia 2015, 18:29

Ja od zawsze daje świnkom VL cavia nature, kupiłam raz VL complete ale nie bardzo im smakowała wiec powróciłam do tej pierwszej :) swego czasu kupowałam ją na stronie animalia.pl (750g za 15 zł) teraz kupuje w zoologicznym na osiedlu w podobnej cenie do tego zawsze kupuje karmę Herbal Pets dla świnki morskiej (ok 5 zł) która składa się z samych suszonych warzyw i mieszam obydwie. Chłopaki zajadają się i jak tylko zabieram miskę żeby dopełnić to kwiczą jak szaleni :) spokojnie starcza dla obydwóch na miesiąc :) VL cavia nature to moim zdaniem jedna z najlepszych karm dla świnek na rynku, co do karmy z vitapolu się nie wypowiem(nigdy nie podawałam) ale sianko mają okropne :/

Moje dwie miłości: Elvis i Presley <3

Awatar użytkownika
Grey Fox
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 14 lipca 2015, 22:01
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: HaLUcyNAcja
Nala
Kontaktowanie:

Re: Macie jakiś pomysł ?

Postautor: Grey Fox » 19 sierpnia 2015, 11:26

Osobiście Vitapolu bym nie podała. (Choć byłam zmuszona zakupić witaminę C z tej firmy)
Ja kupuje na ab-zoo.pl VL Cavia Nature i Cavia Coplete (paczka 750g kosztuje tam 10zł z groszami!)
Nie dużo pieniędzy, a prosiak szczęśliwy. :)


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Macie jakiś pomysł ?

Postautor: merida91 » 22 sierpnia 2015, 21:45

Pracownik sklepu zoologicznego ściągnie Ci karmę bez problemu - VL Cavia Complete (0,5kg około 14-16zł) lub Cavia Nature 750g (od 15-18zł)


Konto usunięte

Re: Macie jakiś pomysł ?

Postautor: Konto usunięte » 23 sierpnia 2015, 7:58

Merida ma rację. Kiedyś w mniejszym sklepie zoologicznym pytałam o karmę inną niż mieli na półkach i sprzedawca powiedział, że sprowadza tylko na zamówienie :) Nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale zaryzykuj może ktoś Ci zamówi :)



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas