Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zioła

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
kamlor99
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2014, 22:32
Kontaktowanie:

Zioła

Postautor: kamlor99 » 23 sierpnia 2015, 22:17

Cześć, potrzebuję składu ziół podstawowych dla świnki morskiej, jakie można kupić w sklepie firmy Herbal Pets.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kaekaeji
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 października 2014, 15:30
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Scoobi & Creamy
Kontaktowanie:

Re: Zioła

Postautor: kaekaeji » 29 września 2015, 20:36

Ziele mniszka, babki, mięty, krwawnika, rumianku, melisy, pokrzywy, korzeń cykorii, kwiat nagietka, liść brzozy, kora wierzby :)


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Zioła

Postautor: kira » 2 października 2015, 13:25

Zioła podstawowe:
Skład: ziele mniszka lekarskiego, babka, mięta, krwawnik, rumianek, melisa, pokrzywa, korzeń cykorii, kwiat nagietka, liść brzozy brodawkowatej, kora wierzby.
Zioła uzupełniające:
Skład: ziele owsa, lucerna, koniczyna czerwona, dziurawiec, jeżówka, szałwia, rutwica, tymianek, melisa, kwiat lipy, dzika róża.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Zioła

Postautor: Olusieeeek » 27 grudnia 2016, 19:33

Mam do Was prośbę! Chciałam Fifi w sylwestra dać melisy, żeby się nie denerwował jak ludzie tymi fajerwerkami strzelają. Jedyną melisę jaką mam to ta w saszetce, herbata. Czy można to dać śwince? I w jaki sposób?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Zioła

Postautor: befana30 » 27 grudnia 2016, 19:45

Olusieeeek pisze:Mam do Was prośbę! Chciałam Fifi w sylwestra dać melisy, żeby się nie denerwował jak ludzie tymi fajerwerkami strzelają. Jedyną melisę jaką mam to ta w saszetce, herbata. Czy można to dać śwince? I w jaki sposób?


Rozumie, ze martwisz sie juz wystrzalami petard w sylwestra i tego ze pros sie bedzie denerwowal, ale czemu od razu pomysl by go narkotyzowac? co jest zreszta ryzykowne- melisa, jak kazde inne ziolo podane w nieodpowiedni sposob moze narobic wiecej szkod niz dobrego. Przeciez sa ziolka z Lily Farm, Herbal Pets w ktorych skladzie znajduje sie rowniez melisa, odpusc ta herbate- co najwyzej mozesz ja zaparzyc, ostudzic i rozpuscic pare kropelek w wodzie, aby zmniejszyc stezenie samego ziola, choc osobiscie uwazam ze to niepotrzebne i ryzykowne, bo jesli podasz zbyt duza dawke to moze sie stac osowialy, przestac jesc i niewiadomo po jakim czasie wrocic do normy- warto ryzykowac?
Wystarczy swiniaka przeniesc w jak najcichsze miejsce w domu i nalozyc na klatke koc, a jak nie to wziasc bez ceregieli do siebie na kolana i schowac pod bluze na czas wystrzalow, napewno poczuje sie bezpieczniejszy; mozna rowniez wlaczyc muzyke, aby zagluszyc odglos wystrzalow choc nie tak aby bebenki w uszach pekaly.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Konto usunięte

Re: Zioła

Postautor: Konto usunięte » 27 grudnia 2016, 20:08

Jeśli prosiak ma norkę to sam sobie poradzi ze strachem :-)


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Zioła

Postautor: Olusieeeek » 27 grudnia 2016, 20:57

befana30 pisze:Mam do Was prośbę! Chciałam Fifi w sylwestra dać melisy, żeby się nie denerwował jak ludzie tymi fajerwerkami strzelają. Jedyną melisę jaką mam to ta w saszetce, herbata. Czy można to dać śwince? I w jaki sposób?


Rozumie, ze martwisz sie juz wystrzalami petard w sylwestra i tego ze pros sie bedzie denerwowal, ale czemu od razu pomysl by go narkotyzowac?[/quote]

Nie wiedziałam, że to tak dizała w ten sposób więc wolałam zapytać jak to wygląda. Najlepiej będzie jak zostawięgo w pokoju a w razie czego siostra go poprzytula :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas