Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pytanko o podawanie domowego jedzenia

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Pytanko o podawanie domowego jedzenia

Postautor: Martunia69 » 25 kwietnia 2007, 21:12

A ja mam takie pytanie,czy dajecie czasem swinkom to samo co wy jecie,chodzi mi o takie normalne jedzenie,no bo np jem kanapke z serem zołtym a ta kwiczy i kwiczy ,mozna jej takiego sera dac kawaleczek?no bo szynki zapewne nie ,ale z takich typowo nie swinkowych pokarmow co mozna czasem dac?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Postautor: Karolajna » 25 kwietnia 2007, 21:14

raczej odradzam :) ja jak jem kanapke czasem to dam sałaty trosze szczypiorku ale nie sera :)

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
Ariena
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 23 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Ariena » 25 kwietnia 2007, 21:25

Kagra_und_Kubuś pisze:sałaty trosze szczypiorku ale nie sera

Jestem za. Szczypiorek, sałata, kapusta, natka pietruszki, rzodkiewka może fasola itp. ale żadne sery, szynki, masła, jogurty i inne cuda :) Świnka może nie trawić jedzenia "wyprodukowanego".

A tak na marginesie to dziwisz się że kwiczy? No jak to tak samemu się je kanapeczke z serkiem... :D Ona też chce kawałek:)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyzio
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 11 listopada 2006, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Cyzio » 25 kwietnia 2007, 21:44

Hmm moim zdaniem mozna dawac takie zeczy no ale bez przesady ser i szynka :zdziwko: ja np daje skurke od ogorka (nie kiszonego:D)bardzo chetnie jedza;] najlepiej podawac natke, cykorie, marchewke, jablko, salate(w malych ilosciach)wieksze ilosci prowadza do problemow zoladkowych to by bylo na tyle



Pozdro;]


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 25 kwietnia 2007, 22:06

Z kanapkowych rzeczy to moje dostają czasem pomidora, ale nie dużo, bo ja uwielbiam pomidory i jestem sknerą :D No oczywiście ogórek, jabłko, marchewka, inne owoce i warzywa.
A w ogóle zjadłaby żółty albo biały ser? Moje pewnie by tylko powąchały i zapomniały że się darły :P

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
kaja111
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:16
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Postautor: kaja111 » 25 kwietnia 2007, 22:13

tak to niezadobry pomysł, skoro jest tyle rzeczy które nasze świnki lubią-
Cykoria, pietruszka, koperek, pomidor, sałata, mlecz. trawa, jabłko, ogórek, marchewka, banan, przoskwinia, arbuz... i wiele innych
Po co uprzykszać im życie??? ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Martunia69 » 26 kwietnia 2007, 8:42

Pomyślałam o tym serze bo odkad pamiętam w moim domu zawsze były chomiki,a pomyślałam gryzoń to gryzoń,one zawsze sie zajadały serem żółtym i białym i zawsze żyły długo i szczęśliwie,wiec pomyslalam ze moze swinka tez by mogla.A propo rzodkiewki dajecie im też tą zielona część,czy tylko sam korzeń?


Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 26 kwietnia 2007, 12:44

ja daje i korzen i liscie oczywiscie wszystko umyte :)

I LOVE GUINEA PIGS !!!

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Postautor: Karolajna » 26 kwietnia 2007, 16:25

Ja też tak samo jak Martu$ska :)

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
Cyzio
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 11 listopada 2006, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Cyzio » 26 kwietnia 2007, 17:56

ja z tych podstawowych karm polecam Vitapol i sianko firmy Zuzala swietne produkty :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas