Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: GalaxySparkle » 4 listopada 2015, 19:15

Versele Laga Cavia Complete. Baaardzo dobra. Opracowana przez lekarzy weterynarii, z uwzględnieniem potrzeb świnek. Wiele osób, w tym ja, ceni ją również za to, że świnki przy niej nie wybrzydzają, bo każdy chrupek wygląda tak samo. :) Aczkolwiek są takie, co nie lubią. Ale jakościowo - tak, jest to świetna karma.


Konto usunięte

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: Konto usunięte » 5 listopada 2015, 11:03

My jesteśmy po testach kilku karm w tym VL Crispy, Nature i Complete. Jeśli masz wybredną świnkę, która nie lubi karmy to zapewne trzeba będzie długo szukać tej jedynej. U nas tak właśnie było. Prosiek z Crispy wyjadał tylko ziarna :/ Z Nature wyjadała suszonki :lol: a Complete dziennie zjadła może z 3 pałeczki z głodu. Zużyłam całe opakowanie, ale ponad 90% poszło do kosza. Trochę się zaparłam i kupowałam cały czas CN (bo jednak cenowo wychodzi korzystnie) no i przyszedł dzień, gdzie świnka jadła nie tylko suszonki, ale i karmę. Nadal nie zje wszystkiego, ale przynajmniej widzę sporo okruchów po karmie :) Complete ma lepszy skład od CN, więc jeśli świnka ją polubi to tylko dla niej lepiej.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: befana30 » 5 listopada 2015, 11:39

ja tez przeszlam sporo z tymi karmami- nawet juz bralam te na wage, gdzie bylo po troche wszystkiego- ziarna, sprasowane ziola, suszone owoce, warzywa, koniec koncow taki, ze jakakolwiek karme bym nie wziela zawsze cos im nie pasowalo i przynajmniej 30% szlo do smieci, bo wysypaly, podeptaly i nasiusialy- kaprysne paskudy :D
Az z braku pomyslow i w desperacji kupilam zwykly granulat z roznych ziol leczniczych, rowniez na wage- o dziwo jadly..! i to w jakich ilosciach..! kilogram takiego granulatu na 3 swinki starcza mi na ok.poltora tygodnia, jak nie tydzien- na moje oko troche przesadzaja, ale ciesze sie, ze im smakuje :)

Aby nie bylo "zbyt ubogo" sama susze rozne warzywa czy owoce, dorzuce zurawiny czy suszonego banana, choc tego ostatniego nie skubia zbyt chetnie.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Amixiii
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 2015, 18:05
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: Amixiii » 5 listopada 2015, 14:28

A VL Crispy?
Też jest dobra?
Bo czytałam że jest tańsza ale skoro jest z VL to chyba powinna być dobra co nie?


Pozdrowienia, pisała Amixiii :wacko:


Cuni
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2015, 14:03
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: Cuni » 8 listopada 2015, 14:54

Moje śwnole się na VL complete wychowały ,teraz mają 7i 6 lat a VL nadsl jedzą ze smakiem :D
Nie ekspermentowałam nigdy z Vitapolem,Megan czy Nestorem itp.
Próbowałam jedynie VL crispy muesli nie smakowala,VL cavia Nature smakowałs tak sobie ale VL cavia complete to strzał w dziesiatke :lol:
Polecam całym sercem :no:

Ulubione zajęcia moich świń?
Spanie i jedzenie :lol:

Cuni
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2015, 14:03
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: Cuni » 8 listopada 2015, 14:58

A co do VL Crispy Muesli to można ją porównać do Vitapola!
Może nie ma tyle barwników ale zbóż to ma od groma a jak wiemy świnka ziarnojadem nie jest...najgorsza liniaVL :look:

Ulubione zajęcia moich świń?
Spanie i jedzenie :lol:

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: Moreni » 8 listopada 2015, 20:09

Cuni pisze:A co do VL Crispy Muesli to można ją porównać do Vitapola!
Może nie ma tyle barwników ale zbóż to ma od groma a jak wiemy świnka ziarnojadem nie jest...najgorsza liniaVL :look:


Aż tak bym jej nie demonizowała. Kolorowy granulat z Muslies to dokładnie ten sam, który jest w CN, a te małe, zielone pałeczki mają najlepszy skład ze wszystkich karm Versele Laga (można je kupić osobno jako Crispy Pellets, ale większość świnek nimi gardzi). Acz obecność niezdrowych dla świnki ziaren i innych dziwnych rzeczy sprawia, że jest to karma raczej przeciętna.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: Sensibles » 26 listopada 2015, 12:13

Próbowałam u moich świnek zarówno Cavię Crispy, jak i Cavię Complete oraz Cavię Nature. Dwie pierwsze kompletnie się nie przyjęły, z Crispy jeszcze coś tam powybierały, po kilka chrupków, ale 90% zostawało, a Complete w ogóle nie chciały tknąć. Jednak Nature okazała się strzałem w 10, wszystko jest zjedzone.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

furia85
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 3 grudnia 2015, 19:05
Lokalizacja: kraków
Świnki morskie: kasim
Kontaktowanie:

Re: Czy Vester-Laga/VL Comlet to dobra karma?

Postautor: furia85 » 4 grudnia 2015, 1:29

Mój słodki kochany prosiaczek zajada się Cavią Nature tylko jedna rzecz mnie zastanawia skoro świnki nie są ziarnojadami to dlaczego w składzie w tak dużej ilości występują zboża? a tą karmę polecacie dziwne to


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas