Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
salatt
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 listopada 2015, 23:15
Świnki morskie: Pepa, Timon
Kontaktowanie:

Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Postautor: salatt » 23 listopada 2015, 15:56

Tak jak w temacie. Czy dwa razy dziennie wystarczy? A może miseczka z karmą powinna stać cały czas w klatce?

slt

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Postautor: befana30 » 23 listopada 2015, 17:07

temat o prawidlowym zywieniu swinek jest bardzo fajnie i obszernie napisany na stronce Stowarzyszenia Pomocy Swinkom Morskim, tak na szybko: karma, sianko i poidelko musza byc non stop, poniewaz swinki w miedzyczasie ciagle cos przezywaja, chodzi nie tylko o scieranie zabkow, ale rowniez o prawidlowa prace ukl.pokarmowego. Oprocz tego powinny dostawac w ciagu dnia 2-3 posilki ze swiezego jedzonka, czyli zielenina, warzywa i owoce.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

salatt
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 listopada 2015, 23:15
Świnki morskie: Pepa, Timon
Kontaktowanie:

Re: Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Postautor: salatt » 23 listopada 2015, 17:28

Tak właśnie robie, ale wolałem się upewnić żeby nie była głodna i żeby też nie przytyłam. Dziękuję.

slt

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Postautor: Moreni » 23 listopada 2015, 17:34

Co do karmy, to wcale nie musi być non stop - w takim wypadku łakome świnki jadłyby, aż by pękły.;) Karmy podaje się maks 30 g na kilogram świnki (czyli do 3% masy ciała) i jeśli świnka tego nie wchłonie na raz, to karma może stać cały czas. Ale jeśli opróżni miskę, to raczej nie powinno się dosypywać. Za to suszone ziółka (lub świeże, jak są), trawę i siano można podawać bez ograniczeń.:)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Postautor: befana30 » 24 listopada 2015, 8:51

wiesz co z ta karma to wogole mam mieszane uczucia- dla mnie podstawowa dieta dla swinek nie jest karma pelna sztucznych barwnikow i aromatyzujacych paskudztw tylko zielenina, sianko i warzywa, owoce, dlatego kupuje im zwykly granulat ze sprasowanych ziol bez zadnych dodatkow- moje akurat nie naleza do smakoszy karmy, wiec sypie im tylko raz na dzien i widze, ze chrupia sporadycznie wlasnie miedzy swiezymi posilkami, czyli ryzyko roztycia sie jest minimalne- wszystko zalezy od gustow swiniaczka ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Ile razy dziennie podawać śwince pokarm?

Postautor: Sensibles » 26 listopada 2015, 12:11

Generalnie jeśli świnka ma umiar w jedzeniu i nie jest tak, że wszystko co się poda od razu zjada - mówię tu o suchej karmie - to karma powinna stać w klatce cały czas. Świnka się nie przeje. Jeśli świnka je bez opamiętania, to dopiero wtedy należy ograniczać.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas