Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Odżywianie się mojej świnki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
IgOr2003
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 grudnia 2015, 8:42
Kontaktowanie:

Odżywianie się mojej świnki

Postautor: IgOr2003 » 5 grudnia 2015, 22:38

Witam. Moja świnka ma na imię Stefan. Ma 2,5 miesiąca. Czy karma Cavia Nature od 35-50g wagi świnki jest idealna dla niej? Do tego dochodzi koperek dawany w formie przysmaku :) oraz sianko. Mam jej dawać świeżą wodę, czy można co 2 dzionek? Proszę o odpowiedź.

IggawPL

Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie się mojej świnki.

Postautor: Moreni » 5 grudnia 2015, 22:51

To dobra karma, choć obawiam się, że taka mała świnka nie zje 50g.;) (i właściwie nie powinna. Nie wiem, ile Stefan waży, ale ilośc karmy dla świnki ważącej 1 kg to 30g dziennie. Im mniejsza świnka, tym mniej). Możesz też podawać różne warzywa i owoce - to masz opisy, ile i czego można podać: http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=110 http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=139


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie się mojej świnki

Postautor: GalaxySparkle » 5 grudnia 2015, 23:01

Cavia Nature nie jest idealna, ale jest b.dobra. Początkowo też ją podawałam mojej Pepper. Nie zjadała tyle, ile podają na opakowaniu, ale ona wgl wybrzydzała i nie zjadała wszystkiego z niej, tylko wygrzebywała co lepsze. :P Później zmieniłam na Cavia Complete. Co do wody, to musi być stały dostęp 24 h/d i nie może stać dłużej niż dwa dni. Początkowo podawałam wodę z filtra, to nawet gdzieś w instrukcji do niego było napisane, żeby spożywać w czasie nie dłuższym niż dwa dni. Latem przerzucałam się na mineralkę i tak już zostało. No i dlaczego tylko koperek z zieleninki? Stopniowo, aby poznawać jego reakcje na poszczególne jedzonka, dawaj mu wszystko, co tylko świnki mogą (Moreni już Ci podała świetne źródło wiedzy o menu). :)


IgOr2003
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 grudnia 2015, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie się mojej świnki

Postautor: IgOr2003 » 6 grudnia 2015, 11:58

Mój Stefan nie zjada wszystkiego. Wyjada jakieś ziarenka lub kółka :lol:

IggawPL

Konto usunięte

Re: Odżywianie się mojej świnki

Postautor: Konto usunięte » 6 grudnia 2015, 13:13

A ile waży Twoja świnka? Moje świnki też CN nie wyjadają w całości, ale lubią ją najbardziej z wszystkich karm :)


IgOr2003
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 grudnia 2015, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie się mojej świnki

Postautor: IgOr2003 » 6 grudnia 2015, 13:36

Muszę zważyć bo ją dopiero od czwartku mam a się ze mną powoli zaprzyjaźnia. Na przykład nauczyłem go wchodzić pod koszulę jak leżę. Oczywiście dziś jak go zaprosiłem to się tak uradował że cichutko kwikał. Leżałem z nim pod koszulą z godzinę bo wyjść nie chciał... xD

IggawPL

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas