Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
zuziaimama
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 lutego 2016, 13:36
Kontaktowanie:

Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: zuziaimama » 8 marca 2016, 14:58

Mam pytanko, kupiłam dziś dla świnek Versele-laga crispy sticks kolby ziołowe z tym że problem z tym że dopiero w domu zwróciłam uwagę że ten typ jest dla szynszyli i królików. I tak się zastanawiam czy mogę im je dać czy jechać i wymienić? Bo kupić ani szynszyli ani królików nie planuje a jechać wymienić coś wartości 7żł też mi się nie chce. Podam wam skad z opakowania: zboża, nasiona, miód, róźne cukry, papryka, mniszek ekarski, tymianek, pietruszka, oleje i tluszcze.

Jak uważacie zjedzą je? I czy im nie zaszkodzą?


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: madzia0902 » 9 marca 2016, 8:29

zboża, nasiona, miód, różne cukry- czyli wszystko co jest zakazane i niezdrowe dla świnek ja bym nie dawała i pojechała albo wymienić albo po prostu bym wyrzuciła.


Konto usunięte

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2016, 13:27

Jednorazowo nie zaszkodzi :) Kolby dla świnek mają podobny skład, różnica zapewne będzie w ilości zbóż i nasion. Kolbę daję raz na 1-2mieś. dla odmiany i świniaki mają się dobrze. Ludzie też jedzą fast foody i żyją :tooth:


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: GalaxySparkle » 10 marca 2016, 15:38

Ja, podobnie jak madzia0902, nie dałabym świnkom takiego jedzenia. Jeżeli nie chce Ci się jechać wymieniać (bodajże 14 dni jest na zwrot towaru, o ile dotyczy to również żywności), to co jakiś czas na forum SPŚM organizowane są bazarki, na których można się pozbyć niepotrzebnych rzeczy. Na Twoim miejscu, gdyby pojechać wymienić było problemem, wystawiłabym na bazarku. Ktoś kupi dla swojego lub czyjegoś króliczka, a potrzebujące świnki 'zarobią'. ;) Aktualnie nawet zbierane są fanty, pewnie niedługo wystartuje kolejny bazarek.


Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: Scoobana » 10 marca 2016, 21:48

Śmiało możesz podać. Ja nie raz tak miałam kiedy mąż robił zakupy


Awatar użytkownika
zuziaimama
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 lutego 2016, 13:36
Kontaktowanie:

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: zuziaimama » 11 marca 2016, 21:40

Ostatecznie dalam im ja, wcinają, niech to bedzie ich pizza albo happy meal :) nastepnym razem bede mniej roztrzepana i oprocz smaku spojze na wiecej szczegółów hehe


Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: Lora07 » 26 marca 2016, 15:30

Ja Ci radzę zamienić! Jeśli jeszcze nie odworzyłaś to zamień

Kocham prosiaczki xD

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pomyliłam karmę, zamiast kupić dla świnek kupiłam dla szynszyi i królików, co robic?

Postautor: GalaxySparkle » 9 kwietnia 2016, 15:12

Przecie napisała, że im dała... :|

EDIT:
Zamykam wątek, bo co chwilę ktoś się bawi w archeologa...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas