Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Warzywa dla świnek morskich

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Lora07
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 25 marca 2016, 15:55
Lokalizacja: Morąg
Świnki morskie: Tosia
Kontaktowanie:

Re: Warzywa dla świnek morskich

Postautor: Lora07 » 28 marca 2016, 10:54

[quote="Ulfhildr"]Z tymi uwielbianymi przez wszystkie świnki ogórkami, które można podawać codziennie też nie jest tak różowo. Skąd o tej porze roku weźmiesz zielone ogóry? Poczytaj nalepki. Sprowadza się je z Hiszpanii i żeby tylko. Aby trafić do marketów muszą przebyć tysiące kilometrów, być specjalnie zabezpieczone. Faszeruje się je różnymi specyfikami żeby jak najdłużej wyglądały pięknie i świeżo. I tak sobie leżą i leżą. Najwyraźniej to też ma swoje granice, bo w Tesco w dziale z warzywami trafiłam na takie, które były pomarszczone jak jakaś starsza pani (nie obrażając starszych pań) i wiotkie jak skurczybyk. Jak zrobione z gumy :P Najlepsze, co może być to taki ogórek polny. Kujący, odrobinę nierówno wybarwiony, koślawy. Rozgrzany od słońca aż parzy. Pachnący z daleka, nawet bez krojenia. Wyhodowany na świnkowych bobkach i ''gnojówie'' z pokrzyw. Taki... swój. Wtedy prosiakowi nie trzeba odmawiać ;)
Ogórek to o tej porze raczej w sklepach tylko chemiczny :bored:. Ale jak ktoś ma latem działkę to prosiaki mają raj.

Kocham prosiaczki xD

Awatar użytkownika

caille
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 5 marca 2016, 21:27
Kontaktowanie:

Re: Warzywa dla świnek morskich

Postautor: caille » 29 marca 2016, 15:22

Lora07 pisze:Myślę, że pomogłam ;). W najbliższych dniach możecie się też spodziewać tematów o owocach, sianku i ziołach dla prosiaków :)


Hm, a nie lepiej było od razu skopiować link do SPŚM?
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=110
Z tego tematu wyszło po prostu kopiuj+wklej.


Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Warzywa dla świnek morskich

Postautor: MarW » 23 stycznia 2017, 23:31

Super. Czekam na owoce I ziola.
Dziekuje

MarW

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Warzywa dla świnek morskich

Postautor: Żaneta_Radom » 24 stycznia 2017, 5:50

Teraz są dwa najtrudniejsze miesiące. Pomidory są ohydne, ogórki są ohydne, sałata w kosmicznych cenach. Tylko masłowa jest znośna :) i zawsze jest papryka, jabłko, ja mam czasem ale rzadko bo są mrozy - liście rzodkiewek które moje prośki uwielbiają.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Warzywa dla świnek morskich

Postautor: befana30 » 24 stycznia 2017, 10:05

U mnie to samo, przestrzal w warzywach i zieleninie taki, ze niewiadomo skad to brac, a kiedy juz sie znajdzie to ceny 4x wyzsze niz normalnie :/ w okresie zimowym wyzywienie prosiakow nieraz moze czlowieka z torbami puscic.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Ogórek- czy jest zdrowy dla prosiaków

Postautor: Akara » 21 grudnia 2017, 9:17

Jak to jest z tym świeżym ogórkiem? Czy faktycznie jest zdrowy dla naszych prosiaków? Jak wiadomo świnki morskie potrzebują witaminy C a świeże ogórki zawierają enzym który niszczy tą witaminę w organizmie ssaków. Tak wiec podawać czy nie?


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Ogórek- czy jest zdrowy dla prosiaków

Postautor: Kluzka » 21 grudnia 2017, 10:21

Podawać, jak najbardziej, prosiaki go uwielbiają :) ale w odstępie przynajmniej pół godziny od innych warzyw, właśnie ze względu na to, co napisałaś.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Ogórek- czy jest zdrowy dla prosiaków

Postautor: Ptyś i ... » 21 grudnia 2017, 14:35

Czy śwince daje się ogórek...
main-qimg-3682b3245e3515ae6d5ec10ef357c2b1-c.jpg

Czy ty w ogóle wiesz coś o świnkach? Oczywiście, że się daje? Jeśli masz świnkę/świnki to weź poczytaj SPŚM. :sleepy:

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Re: Ogórek- czy jest zdrowy dla prosiaków

Postautor: Akara » 23 grudnia 2017, 7:30

Moja świnka cale szczęście nie lubi ogórka, jednak nie do końca mogę sie z Tobą zgodzić Kluzka. Jak wiadomo witamina C jest w organiźmie ssaków caly czas w wiekszym lub mniejszym natężeniu natomiast enzym z ogórków niszczy także tą witamine która jest w organizmie ze tak powiem 'odłożona', poza tym ogórek nie ma żadnych wartości odżywczych potrzebnych świnkom. Z tego wynika ze po prostu szkodzi...

Ptyś z tego co widze to ty nie posiadasz żadnej wiedzy na ten temat i chyba nawet nie wiesz o czym my tu piszemy


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Ogórek- czy jest zdrowy dla prosiaków

Postautor: Kluzka » 23 grudnia 2017, 9:37

I uważasz, że jest szkodliwy, a mimo to WSZYSCY go podają? Jest we wszystkich spisach warzyw "dozwolonych" i polecanych, jest głównym substytutem wody, gdy świnka nie chce pić, jest też w większości przypadków ulubionym smakołykiem prosiąt, a mimo to jest szkodliwy? Komuś tu biol-chem uderzył za mocno do głowy :P

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas