Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Owoce dla świnek morskich

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Owoce dla świnek morskich

Postautor: MarW » 23 stycznia 2017, 23:46

befana30 pisze:Zartujesz :lol:
Moje sa zdrowiutkie wlasnie dzieki odpowiedniej diecie, a mi wet zabronil im dawac nawet bazyli czyli cos nie tak z tym jego wyksztalceniem w swinkowej dziedzinie skoro kazdy wie, ze jedzeniem proski sie tez kuruje :)
Badzmy szczerzy- wyobrazmy sobie, ze np co 2, 3 dzien dajemy proskowi 1 listek salaty bo tak na SPSM pisze, no moje by mnie zagryzly na smierc- nie ma takiej opcji, by sie najadly jednym jedynym listeczkiem salaty..! co innego jesli wezmiemy ten tematy w takim sensie tzn dzisiaj daje 1, 2 listki salaty maslowej i dorzuce kolejne 2 rzymskiej, do tego troche innego zielska pod postacia botwinki, szpinaku czy lisci rzodkiewki, mleczu itd (wiemy o co chodzi, nie? wybieramy sposrod zieleniny jakas jedna dodatkowa) do tego dorzuce jakis kawaleczek owoca i 2 kawaleczki warzywka do wyboru i to bedzie jedniodniowa dieta swinek- wtedy sie zgodze, ze mozna co drugi dzien rzucic proskowi taki listek salaty, bo do tego dojda inne rzeczy.
Wracajac do swinek- to naprawde nie pierwsze swinki w moim zyciu :) oprocz nich byly rowniez kroliki i chomiki, nie wspominajac juz o psach i zapedach weterynarskich w dziale "ziololecznictwa" wzgledem proskow wlasnie, spokojnie wiem co robie ;)

Zgadzam sie. Pelna paleta wszystkiego po trochu co jakis czas zmiana jednego na drugie. Nie wiem czy tym rozpiesilem swoja czy poprostu jak kazdy z nas raz miala apetyt na to, raz na co innego. Wazne ze miala zbalansowana diete podejrzewam ze jadla to co czula ze jej jest potrzebne. Czego nie jadla wogole odrzucalem z codziennej porcji zieleniny. Oczywiscie codziennie zmiana na swieza porcje plus sucha karma I w przypadku Miski siano siano siano I wiecej siana
Pozdrawiam

MarW

Awatar użytkownika


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas