Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Niejadki - karma VL Nature

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Nynak » 10 czerwca 2016, 22:06

O.o Masz niezłego niejadka. Z karm jakie ja znam, pozostaje Ci jeszcze firmy Beaphar. Z tej firmy też masz chyba kilka rodzajów.
A warzywa i owoce je?


Awatar użytkownika

Eman
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 21:21
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Eman » 10 czerwca 2016, 22:47

Warzywa owoce je aż jej się uszy trzęsą :) w sumie prawie wszystkie te co może . Z beaphar dostaje Wit.c w tabletkach jedną dziennie to prawie połyka w całości.


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Nynak » 10 czerwca 2016, 23:10

Jak warzywka i owoce je to gites. :) W takim razie spróbuj też karm z Beapharu, po prostu pozostaje Ci to do wypróbowania a nuż się spodoba ;)
Co do vit C w tabletkach... jeszcze się nie spotkałam z tabletkami... Nie mam pojęcia czy to dobre, akceptowalne czy szkodliwe, po prostu nie wiem. ;)
Ja używam cebion:
http://image.ceneo.pl/data/products/477 ... jpg?=0461a
Kiedyś miałam krople z beapharu z witaminami i było to oooochydne i świnka jeść nie chciała. :P


Eman
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 21:21
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Eman » 10 czerwca 2016, 23:14

Spróbuję z beaphar może będzie jeść :) a co do tej witaminy to beaphar mit vitamin C codziennie rano dostaje jedną i wcina ja jak by nigdy nie jadła :D

EDIT:
Cos takiego http://www.beaphar.pl/produkty/gryzonie ... 16_1_P8023

Pozdrawiam

Nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Edytuj.
GalaxySparkle


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Nynak » 11 czerwca 2016, 10:44

Dzięki za linka, może wypróbuję :)


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Elizabetha » 24 września 2017, 12:24

Podbijam temat, co dla niejadka, vl complete i nature juz probowalam, nie schodza. Swinki maja po 2 miesiace, co polecacie?


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Ptyś i ... » 24 września 2017, 14:42

Jejku ludzie bez karmy się obędzie. Pieniądze marnować.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Magdaemilka » 24 września 2017, 15:14

Mialam ten sam problem. VL nature wyjadaly to co im opowiada. Kupilam complite i nie chcialy jesc. Powachaly, odeszly od miski i dalej piszczaly że glodne. Ale możesz poczekać troche. Ja poczekalam dwa tygodnie i w końcu sie do niej przekonaly. Teraz zjadaja VL complite do czysta. Wydaje mi sie, że świnki nie lubią czestego zmieniania karmy. Tak samo bylo z niektórymi wazywami i owocami. Na początku nie chętnie jadły jabłko i nać poetruszki jednak cały czas im ppdawałam i w końcu sie przekonały i zjadają. Wydaje mi sie, że jak zdlodnieja to tak jak i moje zaczną jeść. Complite to lepsze rozwiązanie niż nature bo nie wybierają kawałków które im smakują. Zjadaja wszystkie składniki potrzebne świnkom do zdrowego rozwoju a karma ta jest dość dobrej jakości.


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Elizabetha » 24 września 2017, 15:25

Zamowilam tez beaphar nature jeszcze tej sprobujemy. Mam nadzieje ze sie przekonaja do obu z czasem tak jak piszesz.


Awatar użytkownika
BasiaS.
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 września 2017, 12:58
Lokalizacja: Pomorskie
Świnki morskie: Kazik i Puszek vel Łowiecek
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: BasiaS. » 25 września 2017, 11:18

U mnie podobnie, młodziutki Kazik reaguje na karmę (teraz vl cavia nature), jak mój Rex (czarny psiak, w typie ON) na karmę w misce: matka, nasypałaś, to teraz sama to jedz!.
I o ile piseł przekonał mnie do BARFu, o tyle Kazik w misce ma karmę, którą czasem dziobnie jak dosypię ziółek albo płatków owsianych. Na co dzień żyje tylko na o/w, trawie, sianku i wit.c. Doszłam do wniosku, że o ile Kazik ładnie rośnie, szybko zdrowieje i wygląda na szczęśliwego, to niech je to, co daje mu tą siłę i zdrowie. Jak karmę zje, to dosypuje, jak się skończy, to kupię następną ;) Ale bez spiny, przecież zjada inne, świeże rzeczy, które dla świnki są najbardziej naturalnym pokarmem.

Per Aspera Ad Astra

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas