Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Niejadki - karma VL Nature

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
pannaświnkowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 18:46
Kontaktowanie:

Niejadki - karma VL Nature

Postautor: pannaświnkowa » 12 kwietnia 2016, 18:54

Witam Was. Mam od miesiąca dwie świnki, które mają po około 2 miesiące. Od początku podaję im karmę VL Nature, lecz świnki wybierają z miski to, co chcą zjeść, w każdym razie dość sporo karmy w tej misce zostaje. Dostają oczywiście też owoce, warzywa, trochę zieleniny, ale karma sucha jest tak samo ważna. Moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was też mial taki problem jak ja dotyczący tej karmy ? Bo w sumie mogłabym wyrzucić tą karmę i kupić inną, ale w sumie jeszcze trochę jej zostało. Myślę teraz nad VL Cavia Complete, bo podobno jest zjadliwa przez wybredne świnki. Ale sama nie wiem jak to rozegrać, ma ktoś jakiś pomysł ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Ulfhildr » 12 kwietnia 2016, 19:23

:yes: Moje świnki z VL Nature najbardziej lubią te chrupki i ogólnie większe elementy. Ale to raczej chłopaki, dziewczyny wyjadają wszystko do dna, sam pył zostaje. Dużo Ci zostało tej karmy? Sądząc po wieku Twoich świnek są one u Ciebie od niedawna. Może muszą się przyzwyczaić? Możliwe, że jak zobaczą, że nie będzie niczego innego zaczną wyjadać i drobnicę. Obserwuj. Spróbuj "wypaść" tę karmę do końca a jakbyś straciła cierpliwość i chciała ją wyrzucać, to ja bardzo chętnie przyjmę xD VL Cavia Complete faktycznie uniemożliwia takie wygrzebywanie wybranych kąsków. Są tam tylko pałeczki w 2 kolorach, wszystko jest sprasowane. Forma jest bardzo wygodna. Moim żarłokom smakuje i ta, i ta, nie wiem nawet, która bardziej.

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: madzia0902 » 13 kwietnia 2016, 0:45

Miałam identyczną sytuację z moimi prośkami jak były małe i też pół karmy z miski wyrzucałam i też im kupiłam Complete i tej to już w ogóle nie ruszyły, ledwo co nawet powąchały więc się wkurzyłam, stwierdziłam że koniec wybrzydzania bo VL Cavia Nature jest za droga żeby połowę wyrzucać i po prostu przestałam im dosypywać świeżej karmy dopóki stara nie znikła z miski, dwa dni się przegłodziły i teraz już tylko pył w misce zostaje :D


Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Ulfhildr » 13 kwietnia 2016, 0:49

A tego pyłu jest podejrzanie dużo. Albo mi się tylko wydaje...

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: GalaxySparkle » 13 kwietnia 2016, 17:18

Mojej Pepper też na początku podawałam Nature i wygrzebywała to, co chciała. Zmieniłam na Complete i problem zniknął. Teraz obie uwielbiają CC. Jedynie przy końcu opakowania jest problem, bo zostają okruszki, których świnka nie może złapać w ząbki i nie traktuje jako jedzonka. Ogólnie polecam.


Kamari
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 14:12
Świnki morskie: Romeo
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Kamari » 13 kwietnia 2016, 18:39

Chyba wszystkie maluchy takie wybredne :-) nasz chłopak karmy complite wcale nie chciał ruszyć wiec oszukuje go kupiłam cavia narure i mieszam .... ale pałeczki łamie w pół są mniejsze kawałki i chyba przez to lepiej chodzi :-) na dobre pół dnia wyjęła wszystko do jedzenia i została karma w misce tylko wiec na wieczór głód zrobił swoje i małymi krokami przełamał się :-)


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: chupakabra » 14 kwietnia 2016, 11:51

Świnki nie są takie głupie jak się niektórym może wydawać. To sprytne zwierzęta, które wiedzą, że mogą dostać coś lepszego, niż to co dostają. Moja świnka stosuje swoje sztuczki regularnie, skarżąc się w niebo głosy, że jest taka głodna, a bo nie dostała dziś ogórka, a np. marchewkę. To samo z karmą, stoi pełna miska VL cavia nature, zupełnie nie ruszona, ja myślałam, że świnki chętnie jedzą tą karmę. Dobrze, że kupiłam tylko opakownaie 750g. Też spróbuję przetrzymać go z miską karmy kilka godzin, a może jednak się przekona. W końcu VL to nie taka zła karma. :tooth:


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Asisianka » 15 kwietnia 2016, 10:32

Moje prosiaczki lubią cavia nature, bardzo, z tym że nie kupuję w opakowaniu tylko na wagę.


pannaświnkowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: pannaświnkowa » 18 kwietnia 2016, 19:01

Jak im niedawno kupilam VL Complete to dopiero tego nie jadly wiec z powrotem zmienilam na VL Nature, no trudno, beda wybierac


Eman
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 21:21
Kontaktowanie:

Re: Niejadki - karma VL Nature

Postautor: Eman » 10 czerwca 2016, 21:35

Witam właśnie mam ten sam problem moja świnka to straszny nie jadek miała już vl complet , vl cavia nature ,brit , vl cavia crispy ,vitakraft emotion , bunny marzenie świnki morskiej. Próbowałem jej dawać vl dla koszatniczek ( skład jest odpowiedni dla świnki ) ale też nie skubnie trochę stanie na misce patrzy się i piszczy i miski pełne ... dostaje trawe o/w i Wit. c ma stały dostęp do siana i oprócz tego nic nie je. Moje pytanie jakie karmy polecacie dla bardzo wybredne świnki ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas