Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: SwinekDuduś » 17 kwietnia 2016, 15:15

Jestem posiadaczką świnki morskiej od miesiąca. Ma około teraz 7 miesięcy. Wczoraj dokładnie podawałam jej odrobinę liści mniszka lekarskiego i trawy. Oczywiście umyłam i osuszyłam. Duduś wcinał aż mu się uszy trzęsły,ale martwię się, czy na pewno w jego wieku mogę już podawać duże ilości zieleninki :unsure:
Proszę o szybką odpowiedź!


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: madzia0902 » 17 kwietnia 2016, 16:19

Śmiało możesz, to już nie jest taka wcale młoda świnka, moja 2 miesięczna wcina wszystko, ale ja od urodzenia wszystkim zielonym ją karmiłam. Przyzwyczajaj go stopniowo do trawy i mleczu w sensie nie daj mu od razu pół reklamówki :D tylko wrzucaj mu do klatki garstkę, codziennie zwiększając ilość. Świnki od urodzenia są przyzwyczajone do jedzenia tego samego co dorosłe osobniki więc wręcz zalecam Ci wzbogacenie diety o zielone Twojej świnki


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: befana30 » 17 kwietnia 2016, 16:27

Dokladnie, jestem tego samego zdania- jakby nie bylo to juz dorosly swiniaczek, problem tylko w tym ze niewiadomo jak byl karmiony wczesniej, wiec by mu takiego "boom'u" na pierwszy rzut nie zrobic trzeba wprowadzac stopniowo- to samo sie dotyczy jakiegokolwiek jedzonka, jesli nie jestes pewna czy prosiek to wczesniej dostawal to podawaj po kawaleczkach zwiekszajac za kazdym razem ilosc, by zoladek sie przyzwyczail :)
Zielony, lisciasty pokarm bardzo dobrze utlenia krew, wplywa pozytywnie na trawienie, a taka trawka ma mnostwo skladnikow, tylko wiadomo- na poczatku z umiarem ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: SwinekDuduś » 17 kwietnia 2016, 17:49

befana30 pisze:Dokladnie, jestem tego samego zdania- jakby nie bylo to juz dorosly swiniaczek, problem tylko w tym ze niewiadomo jak byl karmiony wczesniej, wiec by mu takiego "boom'u" na pierwszy rzut nie zrobic trzeba wprowadzac stopniowo- to samo sie dotyczy jakiegokolwiek jedzonka, jesli nie jestes pewna czy prosiek to wczesniej dostawal to podawaj po kawaleczkach zwiekszajac za kazdym razem ilosc, by zoladek sie przyzwyczail :)
Zielony, lisciasty pokarm bardzo dobrze utlenia krew, wplywa pozytywnie na trawienie, a taka trawka ma mnostwo skladnikow, tylko wiadomo- na poczatku z umiarem ;)

Heh, bałam się że się zatruję z powodu takiej trawy :tooth:
A która jest najlepsza? taka długa,ciemno-zielona czy normalna krótka mieszanej barwy?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: befana30 » 17 kwietnia 2016, 18:19

U mnie w zastraszajacym tempie schodzi wlasnie taka dluga o szerokich zdzblach, z czego wnioskuje ze gatunkowo lepsza, bo na taka "licha" cienka moje proski potrafia fochem rzucic i zdeptac :D
Z tym, ze taka krotka mieszanej barwy zawiera pewnie wiele odmian trawy, a co za tym idzie o wiele wiecej roznych wlasciowsci- jednak przy zbiorze zawsze zwracam uwage by kazda byla miekka, a nie twarda i ostra.
Taka ciekawostka- ktos mi ostatnio podsunal material, by nie zbierac trawy przy rzekach, w szczegolnosci tych pierwszych zdzbel jakie teraz wyrastaja, poniewaz zawiera mase azotanow :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: SwinekDuduś » 18 kwietnia 2016, 16:19

Dusiek robi teraz takie duże kupki,to dobrze?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: befana30 » 18 kwietnia 2016, 16:34

Tak, najadl sie :)
Malo tego, zawsze zwracam uwage na bobki, bo zbyt male sugeruja jakies braki w zywieniu, np za malo pokarmu, takze jak najbardziej wszystko w normie :) pewnie sa o polowe wieksze niz wczesniej i lekko podluzne na ksztal bananow? :D

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Trawa & Mniszek a młody wieprzyk

Postautor: SwinekDuduś » 19 kwietnia 2016, 12:56

No.
I są tak samo bezwonne. Są bardziej takie tłuste, jak takie kupki niemowlaczka :3


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas